Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elszeretném kezdeni a fogyókúr...

Elszeretném kezdeni a fogyókúrát, és nem tudom hogy vágjak bele?! Nektek milyen fogyókúrás módszer vált be? A dohányzás befolyásolhatja?

Figyelt kérdés
Próbáltam már olyat is hogy nagyon keveset ettem,reggelire ettem rendesen ahogy szoktam az ebédet és a vacsorát már felváltottam valami gyümölcsel.De olyan típus vagyok aki hamar leadja és nagyon hamar vissza is hízom sajnos. :(
2012. dec. 31. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

nem koplalva kell fogyizni.

igyál sok folyadékot, zöld teát, mert az is segíti a fogyást. egyél sok gyümölcsöt, mozogj, többször egyél keveset. ennyi a lényege.

2012. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én férfi vagyok, de talán segíthet a saját módszerem. 105 kiló voltam 200 cm-hez még szeptemberben, most 93-94 kiló körül vagyok, úgy hogy az ünnepeket dagadásig végigzabáltam minden nap :)


Szóval a módszerem lényege:

Napi háromszori étkezés, mindig ugyanabban az időpontban. Azaz reggeli esetemben reggel 7-kor, ebéd 12:45-kor, vacsora 19 körül és nincs megkötve mit eszek, jöhet bármi. Közte ha megéhezem, gyümölcs jöhet minden mennyiségben.

A rendszerességre épül nálam minden, nincs már az mint régen, hogy csipegettem össze-vissza mikor megkívántam a kaját. Pár hét után erre teljesen rá lehet állni és a szervezet meghálálja.

De, mivel ez csak a fogyókúrám előkészítésének alapja volt, ezért a tényleges kalóriaégetéshez kerestem egy szimpatikus és olcsó sportot. Ez a futás. Ha van időm, heti 5 alkalommal, ha elfoglaltabb vagyok akkor legalább 2-3 alkalommal járok el futni, ilyenkor télen is (sőt, valamiért ilyenkor a legjobb számomra). Korábban vastag, de erős lábaim voltak, mostanra szépen arányosan elvékonyodtak, az izmokat lehet számolgatni rajta :) A tüdőm is sokat fejlesztette, nem beszélve az állóképességemről.

Mellette még ha az idő engedi, biciklizek 50 kilométereket. Ebben a hónapban kétszer sikerült már tekerni, de ezzel tényleg figyelni kell az időjárásra, mert biciklin sokkal könnyebb lefagyni mint futással (futással igazából nem is lehet, majd meglátod).

November közepétől kezdtem el a kaját is kicsit megváltoztatni, növeltem a zöldség és gyümölcs arányát, zsíros ételeket szinte nem is ettem és a hús is egyre kevesebb lett. De azért ezt szerintem nem szabad túlzásba vinni, húsra akárki akármit mond, nagyon nagy szüksége van a szervezetnek.


Pár alapvető táplálékom: cékla, sárgarépa, zöldborsó, alma, narancs, banán, natúr joghurt, barna kenyér, túrórudi, tej, gabonapehely, mogyoró, datolya, joghurt, káposzta, tojás, burgonya, tészta.

Ezen felül ami otthonról jön készétel és muszáj megenni, mivel egyetemista vagyok :)

2012. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!