Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vércsoportú vagyok?

Milyen vércsoportú vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Miből lehet egyszerűen megállapítani hogy mi a vércsoportom? Ha mindkét szülőm mondjuk Rh0 Pozitív akkor valószínűleg Én is az vagyok?

A másik kérdésem: Az Rh0 Pozitív az ebből a táblázatból a legalsó? Tehát Én elvileg mindenkinek adhatok vért de nekem csak azonos vércsoportúak?

Kép: [link]


2013. jan. 9. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A függőleges 2. sor a 0 Rh pozitív adó.


Rh pozitív sosem adhat Rh negatívnak vért!


A vízszintes 2. sor a 0 Rh pozitív kapó.


Ha mindkét szülőd 0 Rh + nagy valószínűséggel te is pozitív vagy. De van esély rá, hogy negatív, kérdés, hogy a szüleidnél hogy jött össze a pozitív / ha mindkettő +-, akkor van esélyed, hogy te -- vagy /

2013. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nekem csak 0+, A+, B+, és AB+ adhat nekem vért?
2013. jan. 9. 16:29
 3/5 A kérdező kommentje:
És én csak 0+ és 0- nak adhatók vért?
2013. jan. 9. 16:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha Te 0 Rh pozitív vagy és vért kell kapnod, neked csak a 0 Rh negatív, vagy a 0 Rh pozitív adhat vért.

A táblázatban Te vagy a vízszintes 2. sor, látod az első kettőnél zöld pipa van, a többi ki van X-ve.

2013. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha Te adsz vért, 0 Rh pozitív donor vagy, akkor érvényes a

függőleges 2. sor. A Te véred beadható az Rh pozitív tulajdonsággal rendelkező összes vércsoportnak, de nem adható be azoknak akik Rh negatívosak. Tehát Te a 0 Rh negatívosnak nem adhatsz, viszont tőle kaphatsz.

2013. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!