Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túlsúlytól lehet? Ilyen...

A túlsúlytól lehet? Ilyen korán elő jöhet?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves húgom, jelenleg 120 kg. Ne kérdezzétek, én már rengetegszer próbáltam vele beszélni, ahogy a szüleim is, senkire se hallgat, inkább mikor senki nem látja vesz valami csokit, vagy bármit..


Lényeg hogy már tegnap este is iszonyatosan fájt a feje, akkor a vérnyomása rendben volt. Viszont ma suliból átküldte a suliorvos a kórházba, eszméletlen magas volt a vérnyomása.. Elküldték több kivizsgálásra, holnap kérnek anyáék időpontot, szívét nézik, stb, de szerintem fölösleges, mert tuti hogy a súlya miatt van, legalábbis véleményem szerint.


Csak azt nem tudom, hogy ilyen fiatalon is kialakulhat a túlsúlytól a magas vérnyomás, vagy az csak később esélyes?


2013. jan. 10. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen kialakulhat, sajnos :(

Mihamarabb vesztenie kéne a súlyából, mert ennek nagyon súlyos következményei is lehetnek. Hidd el tudom milyen érzés neki, én is voltam 100 felett 10en évesen..:(

2013. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

énis voltam, október óta fogyózom, 107,5ről jelenleg 98,7kg vagyok, próbálom húzni magammal, most pár napja ő is belevágott, de tegnap már 2 zacskó zöldalmás cukorkát hozott haza magával (de azért én főzzem neki a diétás kaját, ma is 2 adagot csináltam, erre ő rakott krumplit evett, nem azt amit elenyésző olajon sütöttem csirkét sok zöldséggel.. véletlenül sem, de ha meg nem csináltam volna meg le lettem volna cseszve.. :S)


Most majd elhordják kivizsgáltatni, holott pofon egyszerű lenne az egész, le kellene fogynia és nem lenne gond.. tudom milyen pocsék 100 kg felett létezni, most se vagyok sokkal kevesebb, de ezt a majdnem 9 kgot is megérzem, könnyebben megyek fel az emelkedőn, stb.. és csak 9 kg.. de basszus, 15 éves és már most beteg a súlya miatt, akkor hova akar még hízni?

2013. jan. 10. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom . :( Én viszont örültem volna ha valaki ennyire kitartott volna mellettem :)

És a hugodnak meg kellett volna becsülnie téged. :)

2013. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!