Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a Stanozolol?

Mi az a Stanozolol?

Figyelt kérdés

A barátom kondizik lassan 3 éve és tegnap találtam a fiókjában két dobozt amire az volt írva hogy Stanozolol és valami La Pharma (szerintem a gyártó). Megkérdeztem tőle hogy ez micsoda, ő erre nevetett és annyit mondott vitamin.

De valamiért sejtem hogy ez nem vitamin hanem szteroid. Ha ez szteroid mennyire lehet káros a barátomra? Vagy lehet tőle valami baja? lebeszéljem róla? 17 éves.



2013. jan. 13. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anabolikus szteroid. A barátod koxol...
2013. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csökkent androgén hatású test tömeg növelő szer. Tehát nem vitamin! Le bizony! Inkább lassan izmosodjon, de ne ilyesmivel. Tönkre teszi magát, hiszen még javában fejlődő szervezete van.
2013. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban szteroid, rövid távon valószínűleg nem lesz baja de hosszabb távon, meg rosszul csinálva bizony lesz.
2013. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egy kis idézet a farmakológia könyvből:

"Mellékhatások: Az androgének tartósan, nagy adagban adva csökkentik a gonadotropin szekréciót, ami nőkben menstruációs zavarokhoz, férfiakban azoospermiához, akár a here méretének csökkenéséhez vezethet. A tartós androgénkezelés további mellékhatásai lehetnek az erythrocytosis, férfiakban acnék kialakulása, gynecomastia, Na-retenció és ödéma. A C17-alkilszármazékok (min pl. a fent említett szer) ezen túl egyértelműen és bizonyítottan cholestasist, icterust, májfunkciózavarokat, májenzimeltéréseket okoznak, csökkentik a HDL és növelik az LDL-szintet, fokozzák a májtumorok kialakulásának veszélyét. Felvetődik a cardiovascularis betegségek fokozott rizikója is. További lehetséges mellékhatás az alvási apnoe és viselkedési zavarok (agresszív magatartás és egyéb pszichés elváltozások)."


Szótár:

azoospermia=nincs hímivarsejt az ondóban --> terméketlenség

acne=pattanás

gynecomastia=férfianál az emlő megnövekedése

icterus=sárgaság

cholestasis=epepangás

cardiovascularis=szív-érrendszeri


Az lesz, hogy a barátod f.szán tönkre fogja magát tenni. Aztán majd mikor 25 éves korára elsorvadnak a heréi és melle nő, valamint szétb.szódik a mája, akkor majd sírhat.

2013. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ettől még szeretheted őt, csak a legtöbb értékrend szerint nevetségesen hülye szegény, persze csak vicces értelemben.


Gyógyszert szedni egészségesen, ez igen legényes! :D

2013. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2019. júl. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 varlamov válasza:
Ilyenek ezek. Véletlen stana kerül az étrend kiegészítőbe :D esélyes xD
2021. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!