Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon 21 évesen még van esély...

Vajon 21 évesen még van esély arra, hogy magasságban nőjek 1, vagy 2 cm-t ettől a szertől?

Figyelt kérdés

[link] A neve GHRP-6. Alulról az 5. szer lesz.

Sajnos nem nőttem valami magasra... és már 21 éves vagyok, ám mégis nagyon szeretnék nőni pár cm-t. Utánajártam a témának, és úgy tudom, hogy a csontok ebben a korban már nem hosszabbíthatóak, de mégis lehetséges növekedést elérni. Hiszen a gerincoszlop 33 csigolyából áll, és minden csigolya között található egy porcos lemez. A porcos lemez szilárd, mégis nyúlós. A porcok fejlesztésével, nyújtásával lehet növelni a magasságot. Ehhez nyújtógyakorlatokra van szükség, amiket természetesen elkezdtem folytatni. Ha a nyújtások mellé esetleg rendelnék ilyen szert, mit gondoltok, mi történne?


2013. jan. 14. 11:05
 1/8 Vladislav83 ***** válasza:
Ilyen szarokat ne rendelj, főleg szakemberrel való előzetes konzultáció nélkül. Szerintem ettől nem fogsz nőni, maximum megnöveled kicsit az izomtömeged meg a cukorbetegség és a rák kockázatát.
2013. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de ez növekedési hormon.

annyit kell tudni róla, hogy GÁTOLJA A SOMATOSTATIN TERMELÖDÉST. EZ EGY OLYAN HORMON AMI A NÖVEKEDÉSI HORMON ELLEN DOLGOZIK TEHÁT EGY OLYAN HORMON, AMI SZABÁLYOZZA A HGH TERMELŐDÉST. IGY AZTÁN HA BEADUNK 150 MCG GHRP-T AKKOR A SOMATOSTATINT TELJESEN LESZABÁLYOZZA KB 6 ÓRÁN KERESZTÜL, AMINEK AZ A KÖVETKEZMÉNYE HOGY KB 20 X TÖBB NÖVEKEDÉSI HORMON TERMELŐDIK, MINT NORMÁLIS ESETBEN

2013. jan. 14. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármit beveszel olvasd el a szteroidok mellékhatásait.:


Férfiaknál jellemző mellékhatások:

• hajhullás (a jellegzetes patkó alakú kopaszodás)

• testszőrzet feldúsulása

• pattanások (az eltömődött pólusok a fokozottan zsíros bőr miatt)

• saját hormontermelés lecsökkenése (ha a test megkapja kívülről mesterségesen a hormont, akkor már úgy érzékeli neki felesleges termelnie)

• Fejfájás, megemelkedett vérnyomás

• Gynecomastia (ragadvány nevén "bitch tits") a melltáji zsírszövet feldúsulása

Agresszivitás – ez az egyik olyan mellékhatás, amit az úgynevezett "roid-rage" jelenségnek hívunk, azaz amikor a legapróbb dolgon is robban a megnövekedett tesztoszteron szinttől az illető. Nos ezt inkább egyénfüggő, és főképp az adott személyiség befolyásolja. Ha korábban nem voltál egy kötözködős, agresszív személyiség, akkor csupán most is csak kis mértékű változásokat tapasztalhatsz.

• Májkárosodás – Bár korábban azt szajkózták, hogy csak ránéznek az emberek a szemes szteroidra és máris májrákot kapnak. Azonban valójában elenyésző az olyan eset, ahol tudományosan klinikai vizsgálatokkal alá van támasztva, hogy a májrák esélye valóban annyival megnőne szteroid használat esetében. Tény, hogy minden gyógyszer károsítja a májat bizonyos mértékben, de a máj képes regenerálódni néhány hónap alatt. Az olyan kiegészítő szerek, mint a Máriatövis kivonat, segítenek a máj regenerálódásában.

2013. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fentiekhez még hozzáfűzném, hogy ezt egy olyan oldalról szedtem le, ahol ilyen szteroidok eladásával foglalkoznak, tehát, ha még ők is elismerik, akkor már nagyon nagy baj lehet!
2013. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek orvos javasolt valami szert, amitől magasabbra nőhet még (19 évesen) úgy, hogy nem is azért ment. Tehát ha elmész orvoshoz kivizsgáltatni, akkor talán tud mondani valami konstruktívat.

Én személy szerint nem nagyon bízom az ilyen szerekben, mert sokkal több bajt okozhatnak, mint amennyit használnak.

2013. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó(11:57-es) válaszolónak: Már voltam több orvosnál is, sajnos egyikőjük se tudott tanácsolni semmit. Annyit mondtak, hogy nem vagyok kicsi, és törődjek bele hogy ekkora vagyok.

Meg tudnád nekem érdeklődni, hogy az ismerősödnek milyen nevű szert tanácsolt az orvos? Nagyon-Nagyon megköszönném!

2013. jan. 14. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

A csontok végében találhatók az epiphysis fugák, amik osztódásával nőnek a csontok. Ez egy porcos szerketű szövet. Viszont a kor előrehaladtával az epipysis fugák elcsontosodnak,(többek között a nemi hormonok hatására, szóval minél előbb kezdődik a serdülés, annál hamarabb), tehát leáll a növekedés. Az a baj a somatostatin gátlókkal, hogy hiába lesz több növekedési hormonod, ha már elcsontosodtak az epiphysis fugáid, nem fogsz nőni, ha megszakadsz sem. Ellenben nagyszerű acromegaliád lehet, ahol a kezek, lábak, orr, fülek, áll nőnek meg:

[link]

Plusz ezeken kívül fokozza a magas vérnyomás, cukorbetegség kialakulásának lehetőségét.


Ne szedj hormonokat nem orvosi utasításra, mert csak bajod lesz belőle!

2013. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

11:57-es vagyok

Már ő sem emlékszik rá, mivel nem élt a lehetőséggel. (Pedig ő sem olyan alacsony és a testarányok is teljesen rendben voltak nála.)

2013. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!