Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Arcüreggyulladás megelőzése?

Arcüreggyulladás megelőzése?

Figyelt kérdés
Vasárnap óta beteg vagyok. Tegnap már jobban voltam, de ma ismét belázasodtam. Érzem, hogy az arcom tele van váladékkal (értsd: takony). Hajlamos vagyok a gyulladásra és van lámpám is, de sokszor nem használ. Valami ötlet?

2013. jan. 16. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz sós inhalálással, ha nem használ, vagy nem bírod, akkor javaslom a kalium bichromicum 9ch nevű homeopátiás készítményt. Nekem arra be szokott indulni a váladékozás.
2013. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Én gyerekként sokat szenvedtem tőle, a fülészeten mindig az orrcseppet mondták, csak annak van egy hátulütője az orrnyálkahártya megnagyobbodása. Erre mondott egy másik fülész egy házi orrcseppet,amivel ez a része elkerülhető, a pontos arányokra már nem emlékszem de arra igen hogy só+víz+szódabikarbóna volt benne.
2013. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

A lényeg, hogy minden váladék távozzon onnan. Használhatsz inhalálót, amibe teszel sóoldatot, persze, ha van. De kamillás teával való gőzölést is csinálhatsz. (Megfőzöd a kamillateát, teszel a fejedre egy törölközőt, fölé hajolsz és gőzöltetsz, majd kifújod az orrod, csak vigyázz, mert a kamilla nagyobb mennyiségben szárít.) Vagy veszel a patikában ACC-t, ami feloldja a váladékot és így kijön orrfújás közben.

Amúgy nem tudom orvosnál voltál-e. Ugyanis ez nagyon bakteriális fertőzés gyanús, amire viszont kell az antibiotikum.

2013. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 2. válaszhoz: 1 deci vízhez 1 kávéskanál só.
2013. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tényleg, kamilla tea! ACC-t használom, mert szépen köhögök.

Sajnos az orvos nem tudom, hogy meglesz-e látogatva. Pályakezdő munkanélküli vagyok tb nélkül, pénztelen családdal. Féltem, hogy egyszer eljön egy ilyen nap.

2013. jan. 16. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha anyagilag rászorult vagy, márpedig ha nincs a neveden semmi és nincs munkahelyed, semmi bevételed, akkor valószínűleg az vagy, akkor bemehetsz a területileg illetékes Polgármesteri Hivatalba és kérheted, ha megfelelsz a szociálisan rászorult személy kritériumainak, akkor ne kelljen TB-t fizetned.

Amúgy ha TB nélkül elmész az orvoshoz, akkor is ellátnak, csak azt nyilván utána ki kell fizetni. Mondjuk nem voltam még ilyen helyzetben, de úgy hallottam, hogy kiküldik az árát és nem az ellátáskor kell kifizetni, de hülyeséget sem akarok írni. Ez nem tudom, hogy megy.

Szóval menj el orvoshoz, írnak fel antibiotikumot és egyúttal intézd el a TB-det is az önkormányzatnál.

2013. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!