Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömgomba kezelése Q-kapcsolt...

Körömgomba kezelése Q-kapcsolt lézerrel?

Figyelt kérdés

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?


Állítólag csak egyetlen alkalommal szükséges a kezelés és nem kell gyógyszereket szedni mellette.



2013. jan. 17. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Tapasztalatom nincs, de nem látom hatásosabbnak, mint egy jó pedikűröst :) Tegyük fel, hogy a lézer valóban elpusztítja a gombát. A köröm kinézete akkor sem fog megváltozni, csak ha lenő (teljes nagylábujjköröm esetén nagyjából 1 év alatt) a korábban fertőzött rész. És ha valakinek egyszer már begombásodott a lába (mert nem ügyelt a lábhigiéniára, cipőkezelésre, stb.), akkor valószínűleg újra be fog - amennyiben nem változtat a helyzeten. Ehhez nem kell q-kapcsolt lézer...
2013. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nehogy valami nagy hűlyeséget írjak,utána olvastam,mert még

én sem hallottam ilyenről .Az ilyen fajta gyógitás valóban

leteszik,egy cím is meg volt adva Budapesten .Lézerrel

elölik a gombákat,a gyógyulás 4-6 hónapot is igénybe vesz.

A teljes gombás köröm ,csak a lenövés után tünik el

teljesen.ez akár 1 évet is igénybe vehet.A vissza fertőződés esélye igen nagy .Gyógyszereket nem kell szedni

de az új körmöt is tanácsos még gömbölő szerrel kenegetni .Gondolom én .Ezért én ebben valami nagy csodát nem látok .

2013. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 "mert nem ügyelt a lábhigiéniára, cipőkezelésre, stb."


Azért ez nem igazán így van. A körömgomba kb. olyan mint a herpesz, elkapod mástól (uszodában/zuhanyzóban), nem pedig higiéniai mulasztás eredménye. És amikor megfertőződsz vele, nincs külső jele, csak hetekkel/hónapokkal később. Akkor pedig már bármennyire ügyelsz a higiéniára nem fog elmúlni. Max. a kezelés lehet hatásos + elégetni az összes cipőt/zoknit, amit eddig hordtál.

2013. jan. 17. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok esetben semmi köze nincs a higiéniához és a fertőtlenítéshez.

Én 4 éve küzdök az egyik körmömön gombával, ezalatt a 4 év alatt sok mindent kipróbáltam, de semmi sem segített. A zoknikat 90 fokon mosom, a cipőket 2 havonta fertőtlenítem. Semmit sem ér. Soha nem volt gombás fertőzésem sehol, se herpesz, se semmit, ezt a dolgot egyszerűen nem tudják kikezelni, bármilyen gyógyszert veszek be vagy bárhogy táplálkozom.

2013. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem is már vagy 3 éve probléma. Nailner-t próbáltam, nem használt. Ledobja a körmöt, de ugyanúgy visszanő. Tablettát a háziorvos is felírhat, vagy csak bőrgyógyász?
2013. jan. 17. 23:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a lábhigiénia alatt nem azt értettem, hogy valaki nem mos lábat. Nyilvánvaló, hogy fertőződünk (kapcsolatba kerülünk) valahol, elvégre nem gombatelepekkel a testünkön/testünkben születünk.


A kezelés általában két oldalú (külső és belső). Aki csupán gyógyszert szed, és esetleg pluszban még gyógyszertári forgalomban kapható készítményekkel kenegeti a tisztítatlan (szintén nem lábmosásról beszélek) gombás lábkörmét, az soha nem fog megszabadulni a körömgombájától.


Szakmájához értő, JÓ pedikűröshöz kell menni. Ezerszer többet ér, mint bármelyik bőrgyógyász.

2013. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
koromgomba.com -lézeres kezelés (1év) semmit nem ér
2019. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem a tabletta segített.
2019. szept. 17. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!