Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja? Mit tegyünk...

Mi lehet a baja? Mit tegyünk ellene? Le szokhat még erről?

Figyelt kérdés

A barátom 24 éves, és van egy nagyon rossz szokása,de elvileg már gyerek koraóta , PL: Ha megfog egy poharat és lerakja az asztalra még vagy 3x lerakja, vagy ha jön befele és felkapcsolja a villanyt, elindul, visszalép és le fel kapcsolja vagy 5x és utána megy tovább.Nagyon sok ilyen dolgot csinál,és néha kicsit idegesítő.Ő is tudja, de nem tudja mért van ez,(azt mondta, de nemtom,hogy ez igaz-e vagy csak mondta,hogy ha nem megy vissza vagy nem fogja meg még többször a poharat az van eszébe,hogy másnap valami rossz dolog fog történi.) Valami stressz okozza? Ha alszunk is megszorítja a kezem sokszor,meg a keze jár sokat. Semmi betegsége nincsen, egészséges mint a makk!Normális amúgy, semmi betegség nem látszik rajta,csak ez a rossz szokás...

Mondtam neki menjünk el orvoshoz, de makacs nem akar azt mondja nem bolond ő... Meg van hogy egy nap vmit 5x elmond...meg elkezdi mondani rá kell figyelni,ha mondja,mert addig mondja míg nem figyelek rá...


Köszönöm.



2013. jan. 28. 23:02
 1/8 QueenRavenna ***** válasza:
Tourette-szindrómás: [link]
2013. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" Semmi betegsége nincsen, egészséges mint a makk!Normális amúgy, semmi betegség nem látszik rajta,csak ez a rossz szokás..."


Hát, Kedves Kérdező, én erősen kétlem... Szerintem, ez túl megy egy szimpla rossz szokáson.

2013. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A második vagyok.


Én rábeszélném valahogy, hogy egy szakember is beszélgessen vele erről.

2013. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tourette, hanem kényszerbeteg, kényszercselekvő. Lesz ez még így sem c. film megvan? Mindenesetre tényleg kezeltetni kéne, mert eléggé el tud hatalmasodni az ember személyiségén.
2013. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sem=se
2013. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Rá fogom beszélni mindenképpen,hogy menjünk el. De ilyenkor milyen orvoshoz kell menni?Ideg orvos?

Gyógyítható ez?.

2013. jan. 28. 23:27
 7/8 A kérdező kommentje:

vagy pszichiáterhez kellene mennünk???


Elnézést a helyesírásért, csak gyorsan írtam le!

2013. jan. 28. 23:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok. Szerintem kezdjétek a háziorvosnál, talán. Persze nem biztos, hogy kényszercselekvő, én nem vagyok orvos, csak erre emlékeztetnek a tünetek. Deegy laikus "diagnózisa" nem diagnózis. Menjetek orvoshoz, ő fog tanácsot adni. Nem lesz baj, nyugi. Vagy kezelhető vagy kordában tartható a dolog, ha szakemberhez kerül.
2013. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!