Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szúrt sebet hogy kell ellátni?

Szúrt sebet hogy kell ellátni?

Figyelt kérdés
Gondolom azzal kell kezdeni, hogy mérsékelni a vérzést. De ha nem végtagon, hanem hason van, akkor hogyan kell?
2013. jan. 29. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szorítókötés, aztán futás a balesetire. Ez az egy járható út.
2013. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

attól függ mennyire mély a seb, ha nagyon akkor sürgősen menjél dokihoz, vagy hívd a mentőket!

Addig szerintem próbáld meg lefertőtleníteni a seb körüli bőrt, és..

Nagyon vérzik, mennyire mély a seb?

Hát.. próbálj meg gézt tenni ráá, esetleg körbe is tekerheted a hasad körül..

2013. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Miklós G. ***** válasza:
Ha hason található szúrt sebbel találkozol, akkor elsődleges prioritású a sérült hasizomzatának relaxálása, tehát félig ülő helyzet, térdek felhúzása, alátámasztása. Aztán, a vérzés mennyiségétől függően, a seb ellátása, gézlappal való elzárás, és ennek függvényében kell mérlegelni a fertőtlenítés lehetőségét is.
2013. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, az első és harmadik válaszolókkal én is egyetértek, ez a legjobb mód rá.
2013. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Másodiknak nem tudom miből jött le az, hogy rajtam van a seb, nem.

Csak úgy általánosságban kérdezem, hogy ilyen helyzetben tudjak mit csinálni. De oda hogy teszek szorítókötést? Végtagon egyértelmű, de törzsnél hogyan? Valaki be tudná rajzolni egy képen, vagy hasonló ?

2013. jan. 29. 21:51
 6/8 Miklós G. ***** válasza:

Hasra nem szorítókötést teszünk, hanem, általában, ha már valakinek hasi szúrt sebe van, ott már -anatómiai okokból kifolyólag- elég komoly vérzés van. Az idővel játszik a "segítő", azonnali hatállyal nyomókötést helyezünk bele, fogsz egy-két-sok marék steril gézlapot és nyomod bele a sebbe!! Törzsön, szorítókötés felhelyezése időpocsékolás, sokszor már a fertőtlenítésre sincs idő, mert inkább egy fertőzésből kialakuló hashártya-gyulladás, mint az, hogy elvérzik, mondjuk egy hasi aortából, bár annak sokszor egyébként is halál a vége... Szakszerű ellátás esetén is!!!


Üdv!

2013. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán sehová, senki, soha nem tesz szorítókötést, amiről ti beszéltek az a nyomókötés...
2013. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jogos, mikor a jogsit csináltam, akkor is kijavította az előadó elsősegélyen, ha szorítót mondtunk.
2013. febr. 3. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!