Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulin rezisztencia még úgy...

Inzulin rezisztencia még úgy is hogy elég sokat mozogtam?

Figyelt kérdés

Gimis éveim alatt aktívan harcművészkedtem, illetve emellett más sportokat is űztem, heti 10-13 óra mozgás megvolt. Élveztem is, megfelelő súlyban is voltam. Aztán jött az egyetem, semmi időm nem volt, de azért heti 3-4 óra így is volt. Most a végefele megint megelemeltem, időben kevesebb ugyan, de intenzívebb, mégis amikor megkaptam a terheléses vércukor eredményemet, kicsit ledöbbentem. Bár híztam vagy 10 kg az utóbbi 4 évben, de nem gondoltam vna h ennyire rossz a helyzet.

Csak az az oka h egyetem alatt így hanyagoltam a mozgást?


2013. jan. 31. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem! A kiváltó okot nem lehet tudni de hajlam kérdése, na mega z éltmód is számít. Viszont az lehet hogy annó nem volt mert segített a mozgás, most meg hogy nincs a mozgás kijött. Amugy is ez egy olyan betegség hogy fokozatosan romlik, majd cukorbetegség lesz belőle. Nekem pl első vizsgálatra még jó volt az eredményem viszont rá egy évre már volt enyhe IR. Pedig én rengeteg édességet ettem egész gyerekkorom óta és általános iskola óta nem is sportoltam komolyabban. Mégis csak 26 évesen lett IR-em. Magyarázat nem igen van hogy mi okozza.
2013. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én most 24 vagyok, nem tudom mióta van, nőgyógyász annyit mondott a leletekre h sport, diéta. Semmi egyéb...Sajnos egész család túlsúlyos, nagymama cukros, bele kell húznom h ne legyen rosszabb...
2013. jan. 31. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:
mennyi volt az inzulinod? policisztáid vannak? Ez nem nőgyógyászra tartozik hanem endokrinológusra. Keress egy jót. Általában gyógyszert is adnak.
2013. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Cisztám nincsenek, végülis az endokrinológián voltam, a nőgyógyászaton belül...
2013. jan. 31. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:
értem
2013. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!