Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A háziorvost köti a titoktartás?

A háziorvost köti a titoktartás?

Figyelt kérdés

Csütörtökön jártam háziorvosnál, megfáztam, azt mondta kicsit toljam lejjebb a nadrágomat, hogy megtapogassa a hasam. Viszont nekem van pár problémám ami miatt, (vagy hát nem tudom mi miatt) de vagdosom magam. Már próbáltam róla leszokni, minden éles tárgyat élben kerülök, mégis van olyan pillanat, hogy egyszerűen elkap a sírhatnék, remegek, és teljesen megfeledkezem önmagamról, és addig keresek a környezetemben tükröt, üveget vagy kést, amíg nem találok aztán megvágom magam. Az alhasamon szoktam, néha a bokámon és a karomon. És ezt most az orvos észrevette. Nagyon félek attól, hogy elmondja a szüleimnek, vagy bárkinek. Azt mondta, hogy "menjek vissza hétfőn és beszélgetünk kicsit". Nem akarok vissza menni, de félek hogyha nem megyek vissza, akkor anyuméknak szól, ha viszont elmegyek akkor is szólhat nekik?

Köszönöm a válaszokat.17L


2013. febr. 2. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A háziorvost ugyanúgy köti a titoktartás, mint minden más orvost - tehát nem mondhat erröl semmit sem a szüleidnek, sem másnak.

2. A "menj vissza és beszélgettek" csak annyit jelent, hogy segiteni akar neked, hogy ebböl ki tudj jönni, és ehhez akar segitséget adni.

3. Ha van egy pici eszed, akkor visszamégy, mert te irtad, hogy le akarnál erröl szokni, és ö tudna ebben segiteni.

2013. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ment a zöld. Vissza fogok menni, csak nagyon félek, ez tart vissza.:)
2013. febr. 2. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvost is köti a titoktartás. Ráadásul jót akar neked. Mindenképp menj vissza hozzá! Ő semmiképpen nem fog szólni a szüleidnek. Viszont ahogy most "lebuktál" a doki előtt, lebukhatsz a szüleid előtt is. Pl. egy rosszullét esetén, stb. A doki meg segíteni fog neked, hogy megszabadulj ettől a problémátó. Legyél vele nagyon őszinte.
2013. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És mi lesz ha pszichológushoz küld? Ahhoz kell valami szülői beleegyezés vagy bármi? És ha elmondanám mik a problémáim és kinevet? Vagy lenéz, vagy bánt engem? Akkor csak rosszabbul leszek.
2013. febr. 2. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:

"És mi lesz ha pszichológushoz küld? Ahhoz kell valami szülői beleegyezés vagy bármi? És ha elmondanám mik a problémáim és kinevet? Vagy lenéz, vagy bánt engem? Akkor csak rosszabbul leszek."


Ha elküld pszichológushoz, akkor azért, mert szerinte ö a megfelelö szakember. Ahhoz, hogy elmehess hozzá, csak a háziorvostól kell átutalás, más nem, söt a szüleidnek egyáltalán nem is kell róla tudni, hogy odajársz.

Kinevetni vagy lenézni nem fog, mert egyrészt rengeteg hozzád hasonló esetet látott már, igy tudja, hogy ez gyakran elöfordul, másrészt neki ÉPPEN az a munkája, hivatása, hogy SEGITSEN azokon, akiknek ez a baja, tehát meg tudja érteni, hogy mi a gondod.

Bántani meg egész biztos nem fog, nem is tudom, honnan jut ilyen eszedbe.

Nyugodtan menj el, és ne félj semmitöl, ez egy jó lehetöség, hogy megszabadulj ettöl a betegségtöl.

2013. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!