Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejbor betegseg: Gomba?

Fejbor betegseg: Gomba?

Figyelt kérdés

Hajtovemnel a homlokomon piros foltok vannak, hamlik is, kezzel tapinthato is, hogy ott hamlik. Az egesz fejborom viszket neha, huzodik, feszul neha. Vettem ra nizoralt, ha nem mosom meg minden masnap vele, 4. nap, mar nagyon visszajon. 1 het hasznalat utan a piros foltok elmulnak, a viszketes es feszules alabb hagy, szinte nem is viszket (ha minden masnap mosom)Ha 4 napig nem mosom a hajam, akkor a homlokom alsobb reszein is keletkeznek foltok, van, hogy a szemoldokomon is elkezd kialakulni. Eloszor honapokig azt hittem, hogy csak valami korpasodas, de egyre durvabb lett, vettem nizoralt, mert sima korpasodas elleni samponnal nem multak a tunetek. Elhasznaltam egy kis uveggel, de nem gyogyult meg, elmentem patikaba, korulirtam a bajom, ott adtak ra egy masik sampont, ami olyan szagu, mint az olaj, olyan szaga volt a hajamnak, mintha autoszerelo muhelyben dolgoznek, hetekig hasznaltam, minden masnap mostam a hajam vele, az egesz lakast szelloztetnem kellett mindig magam utan. Aztan leteszteltem ezt is, 4 napig nem mostam hajat, ugyanugy visszajott, eldontottem, hogy ma veszek nizoralt, az legalabb nem budos. Megprobalok ma idopontot kerni a haziorvosomtol, s amig nem kapok idopontot, addig hasznalom a nizoralt. Kulfoldon elek, itt haziorvoshoz kell menni szinte minden nyuggel. Ha nem tud segiteni, bemegyek a korhazba.

Tuneteim leirasa alapjan valaki raismert, hogy mi a bajom? Probaltam utana keresni, lehet, hogy pikkelysomor? Az nem gyogyithato, csak a tuneteket lehet csokkenteni. Ez azt jelenti, hogy eletem vegeig specko kezelesre szorul a fejem?...:((((


2013. febr. 4. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Fejtetõ, hajas fejbõr

Tünet : Korpás, szeborrheás fejbõr , erõs hajhullás fõleg hölgyeknél

Ok: a vékonybél gyulladása, gombásodása, hormonális egyensúly vesztés

2013. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hajhullasom nincs szerencsere. Annyi hullik ki, amennyi szokott.
2013. febr. 4. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!