Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyugató teák - Citromfű vagy...

Nyugató teák - Citromfű vagy macskakaromfű? Tényleg hatnak? Vélemények?

Figyelt kérdés

A munkahelyen kissé stresszesek a dolgok mostanában, és ez itthon is meglátszik rajtam. Ingerlékeny vagyok, minden apróság zavar...

Úgy hallottam, hogy a citromfű és a macskakaromfű tea nagyon jó ilyen helyzetekre. Melyik a jobb? "Mennyire" hatnak? Hol lehet kapni és kb. mennyibe kerül?



2013. febr. 7. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én citromfű teát szoktam inni, és lehet, hogy csak placebo hatás, mert bebeszélem magamnak, de nekem segít.
2013. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó, nekem keverék van, amiben van még komlótoboz és orbáncfű is. Meg macskagyökér, szerintem arra gondoltál. Herbáriában, gyógyszertárban, drogériában lehet kapni, 3-400 Ft, pontosan nem tudom. Az hogy mennyire hat, nehéz megválaszolni. Úgy tudom, rendszeres fogyasztással lehet elérni a kívánt hatást. Én csak hébe-hóba iszom, amikor szükségesnek érzem, általában szokott használni.
2013. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A macskakaromfűvel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, de a citromfű nekem használ.

Mondjuk, én rakok hozzá levendulát és mivel szeretem nagyon a mentolt, így borsmentát is.



Én mondjuk nagyon erősre készítem el. (az átlag adag másfél - kétszeresével)

Alkalmanként iszom esténként, nekem így bejött, de fokozatosan próbálgattam, hogy mennyi az annyi, mi az aminek érzem a hatását.

Gyógyszertárban lehet kapni, de szerintem ne a filteres verziót vedd.

Kertes házban meg egyszerű "termelni", én szereztem egy tövet ilyesmikből, télire a száraz leveket dobozban tárolom.

2013. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. febr. 7. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!