Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony TSH (pajzsmirigy) a...

Alacsony TSH (pajzsmirigy) a vérképben mit jelent?

Figyelt kérdés

Teljes vérkép esetén alacsony lett a tsh-m (ref. tarto. 0.27-4.2 - ennek ellenére 0.13 lett) Úgy értelmeztem,hogy pajzsmirigy túlműködés lehet.

A vérnyomásom 110/70 szokott lenni most 150/98. Erős a szívverésem, mindig fáradt vagyok és szédülök, de terhes vagyok, így ezt annak tudtam be. Két hét múlva uh-ra megyek, de addig nagyon izgulok, hogy ez mitől van, mi az ellenszere? Egyek addig jódozott sót?


2013. febr. 14. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a TSH értéke alacsony, akkor túlműködik a pajzsmirigyed. Ez is okozhatja a megemelkedett vérnyomást.
2013. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hogyan lehet ezt kezelni, nem tudok semmit róla, aggódjak, vagy gyógyítható?

Elírtam, 4 hét múlva megyek csak uh-ra!

2013. febr. 14. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne egyél jódozott sót!

Az csak a jódhiányos alul működésnél jó, neked pedig túl működik .

Van rá gyógyszeres kezelés, de ehhez tudni kell a T3, T4 szintet is. Ha ezek magasak akkor pajzsmirigy túl működésed van, ezek a pajzsmirigy saját hormonjai.

A TSH az agyalapimirigyben termelődik.

Ha a tiroxin szint magas és azt normalizálják, akkor ezt követően a normál tartományba fog kerülni a TSH szint is.

2013. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A két érték szintén magas, de a max. határ alatt van.

De azért nem halálos, ugye? :-(

2013. febr. 14. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:

De hogy halálos, és nincsenek nagyon elcsúszva az értékek.

Össze kell várni minden vizsgálat eredményét. Valószínűleg gyógyszert kapsz rá.

2013. febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!