Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hordanátok magatoknál ilyen...

Hordanátok magatoknál ilyen kártyát?

Figyelt kérdés

Csináltam magamnak egy kártyát, amin a vércsoportom, állandó betegségeim, gyógyszer érzékenységem van rajta. Értesítendő családtag telefonszáma, elérhetősége, az orvosom neve és elérhetősége, emellett pedig az, hogyha olyan fokú baleset érne, hogy rajtam már nem tudnak segíteni és lehet, akkor a szerveimmel segítsenek másokon! Az alját aláírtam. Kártya formájú, nem egy hivatalos papír/dokumentum, de talán egy iránymutatásnak jó lehet.


A családom sokkolódott, amikor meglátta, de ők végülis megértik. A mai világban már sosem tudni mikor indulok el itthonról akár gyalog, akár autóval, akár bármivel úgy, hogy többé nem térek haza, avagy bármi gond érhet.

A barátaim viszont egyenesen kinevettek, hogy egy kicsit túl spilázom a dolgot. Most akkor szerintetek? Beleírtátok ezen adatokat a jogosítványotokba? Ti hordanátok ilyet magatoknál, vagy szintén "elítélendőnek" tartjátok? Lehet ennek haszna?



2013. febr. 15. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
hordanék
2013. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én jó ötletnek tartom.Ha valami történik,akkor rögtön tudják a legfontosabb információkat,és gyorsabban tudnak segíteni is.Mondjuk,ha az utcán összeesel,nem fognak a táskádban kutatni.Hívják a mentőket,és bevisznek a kórházba,ahol a szokásos protokoll szerint látnak el.Akinek tényleg fontos,hogy rögtön lássák mi a baj,az a csuklóján hordja a szükséges információkat,de ez a te esetedben tényleg túlzás lenne.A szerveiddel meg az a helyzet,hogy az érvényben lévő törvények szerint bárkinek a szervei felhasználhatóak a halála után,ha életében nem nyilatkozott az ellenkezőjéről.
2013. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen kártya „gyárilag” is létezik. Ne vegyél rá mérget, de patikában szerintem venni is lehet. Egyes biztosítók pedig „ajándékba” adják a kötvény mellé. A jogosítvány kis könyvecskéje is tartalmaz ilyen adatokat. Bár talán a szervek felhasználhatósága nem. Ezt nem tudom pontosan.
2013. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hordanék, de úgy tudom, hogy Mo.-n hiába van nálad ilyen kártya a szerveidről akkor is a családod dönt, pont ezért nagyon kevés a magyar donorszerv.
2013. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!