Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » érszűkület lehet?

érszűkület lehet?

Figyelt kérdés
Problémám a következő: Most fürödtem. (senk sincsen itthon) és mikor a meleg vízből hirtelen kelek fel, akkor mindig elhangyásodik a látóterem, és egy nagyon minimálisan látok csak. Ez a jelenség kb 4-5 másodpercig tart, utána kb 3 másodperc alatt eltűnik a hangyásodás. Most ugyan ez volt. Csak: minimálisan sem láttam, egy sipoló és rezgő hangot hallottam együtt, és álló pozícióból újra ülve találtam magam, de arra nem emlékszem hogy önszántamból ültem volna le. Csak mikor eltűnt a hangyásodás meg az a hülye hang, akkor fogtam fel hogy én ülök, és k*rva nagyot eshettem, mert g*cire fájt a seggem. Nagyon meg vagyok ijedve. Milehet ez? érszűkület? De hát mégcsak 12 vagyok:/ üdv: egy 12 éves fiú
2013. febr. 17. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Alacsony vérnyomás. Egészséges táplálkozással és rendszeres testmozgással megoldódik a probléma.
2013. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

mozgok rendszeresen(kézilabdázom)

és viszonylag eléggé egészségesen táplálkozok.

vérnyomásom bármikor mérem,mindig 120 körül jár.

2013. febr. 17. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen helyzetváltoztatáskor leeshet az amúgy normális vérnyomás. A mozgás mellett nagyon fontos,h megfelelő mennyiségű(napi min.1,5-2 liter) folyadékot fogyassz!
2013. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Gyakori tünet serdülő korban, de nem biztos hogy az általános dolgok okozzák, hiszen mint mondod egészségesen élsz. Tényleg mond el a szüleidnek ezt, és ha gyakorta megfigyeled ezt, irány a háziorvos. Bár ez ájulásig nem mindig megy el, csak a szemkáprázás-szédülés a jellemző.


Viszont nagyon ajánlom, hogy ne csináld, hogy

hosszú fekvésből/ülésből hirtelen felálsz/nyújtózkodsz, vagy hogy egy ideig kevés levegőt veszel, utána pedig egy nagyot és azt benntartod, mert előidézhet az ilyen ájulást, és nagyon szerencsétlenül is elsülhet.

2013. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszönöm szépen mindenkinek.megnyugodtam:)
2013. febr. 19. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!