Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek a gyomrával van...

Ha valakinek a gyomrával van gond, azt rögtön tükrözik?

Figyelt kérdés
Pár napja, ha eszem nagyon megfájdul a gyomrom, hányingerem lesz és a gyomorszájamnál erős nyomást érzek. De nem merek elmenni dokihoz, mert félek, hogy rögtön tükrözésre küld. Egyszer elkísértem anyukámat, neki csinálták és sírva jött ki, azóta rettegek tőle...
2008. jún. 6. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy egyszerre elküldenek gyomortükrözésre. Én három hónapja már kórházban feküdtem szörnyű gyomorfájásokkal, de először röntgent, majd ultrahangot csináltak. Mivel semmit nem találtak, ezért küldtek el tükrözésre.

Nekem bódításban csinálták, és semmit nem éreztem. Mintha átaludtam volna a vizsgálatot. Egyszer ébredtem fel, akkor egy kcisit kényelmetlen volt, de mondták, hogy csukjam be a szemem, és el is aludtam újra. Utána meg úgy viselkedtem, mintha belőttem volna magam. Nagyon vidám voltam, beszólogattam anyámnak is. Aztán utána neki álltam bőgni, aztán lefeküdtem, és egy óra múlva olyan voltam, mintha mi se történt volna.

Menj minél előbb dokihoz. Lehet, hogy vizsgálat nélkül is tud valami mondani, de ha vársz lehet, hogy sokkal nagyobb lesz a baj.

2008. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kérdezek még, ha nem haragszol..., Te kérted a bódítást v. alapból úgy csinálták? Mert anyunál nem volt semmi ilyesmi, simán lenyomták szegénynek...
2008. jún. 6. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem az 1. hsz. vagyok, de leírom a tapasztalatomat hátha segít. Én anyukámat kísértem el, neki is voltak panaszai és úgy gondoltam, hogy inkább magánúton csináltatjuk meg, mert ha esetleg van valami baj, akkor legyen egy orvos aki kézben tartja az ügyet. A kórházban a sima rendelésen kórházanként változik, hogy adnak egy injekciót vagy nem, itthon nálunk Kecskeméten nem adnak, hanem nyomják egyből lefele, és attól függ a fájdalom, hogy a doki mennyire ügyes, mennyire türelmes. Magánúton alapból adják a bódító injekciót, és nagyjából olyan érzés, mint ahogy 1. hsz. is leírta. Persze lehet h ahol te laksz, ott sima rendelésen is normálisan megcsinálják, nálunk jobbnak láttam magánutra terelni. De tényleg menj dokihoz, járj a végére, ne félj.
2008. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem már több mint 7 éve volt gyomortükrözésem és csak lidokainnal fújták,be a torkomat.

Csak a legvégső esetben csinálnak tükrözést. Előtte ultrahang ,röngen. És lehet,hogy megoldódott a probléma.

És ha tükrözésre is kerül a sor ne félj előtte.

Nekem nem fájt inkább nagyon kellemetlen érzéz volt.

2008. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt tükrözésem,és M.o legjobb gasztroenterológusa csinálta és az égvilágon semmit nem éreztem! :) Pedig én is csak lidokain sprayt kaptam a torkomra. Egy vékony cső volt,mondta a doki h nyeljem le,de nem éreztem semmit,csak a nyelést.Még hányingerem se volt.A doki neve: Dr.Papp János,az első számú belgyógyászati klinikán dolgozik Pesten. Tehát ha jó orvoshoz kerülsz,nincs okod félni!
2008. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az első hozzászóló vagyok. Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nálunk vihar van állandóan, aztán nem kapcsoltam be a gépet.

Én nem kértem a bódítást. A doki megkérdezte, amikor bementem, hogy kérek-e nyugtató injekciót, mert elég rosszul nézek ki(nem csoda, mert vashiányos vagyok, és kb. egy hétig semmit nem tudtam enni, mert úgy fájt a hasam). Én mondtam, hogy nem tudom. Aztán megkérdezte, hogy van-e, aki hazavisz kocsival, mondtam, hogy itt vannak a szüleim. Akkor mondta, hogy jobb lenne ha bódításban csinálnánk a leleteim alapján, meg amúgy is rosszul nézek ki. Ja és fontos, hogy nem magándokinál voltam, de így is nagyon jó fej volt az orvos. Viccelődött, meg nyugtatott, hogy nem olyan szörnyű a vizsgálat, meg ne féljek, meg ilyenek.

2008. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!