Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Meloxan 15 mg tabletta...

A Meloxan 15 mg tabletta meggyógyítja a keresztcsonti ízületi gyulladást 10 napig szedve, vagy csak a tüneteit fedi el?

Figyelt kérdés
Elsősorban szakorvos véleményét várom. Köszönöm.

#gyógyszer #reumatológia #Meloxan #Meloxan hatékonysága #kereszcsonti ízületi gyulladás
2013. febr. 19. 12:51
 1/10 Miklós G. ***** válasza:

A meloxicam (Meloxan), egy NSaid, azaz nem szterod-gyulladácsökkentő. Aminek a következményeképpen gyulladáscsökkentő hatása is van, elsődlegesen azonban tüneti jellegű a hatása. Inkább úgy mondanám, hogy nem feltétlenül gyógyítja a rheumatoid arthritis-t, viszont mindenképpen segít az állapotromlás folyamatának lassításában, akár megállításában. Egy viszonylag erélyes analgetikum.


Üdvözletem!

2013. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem ezt írta az orvosom keresztcsonti ízületi gyulladásra. Bízhatok benne, hogy elég lesz?
2013. febr. 19. 13:20
 3/10 Miklós G. ***** válasza:

Természetesen igen. De ez több tényezőtől függ, nem elég a gyógyszeres kezelés, ha mellette nincsen meg a megfelelő pihentetési szakasz. Meg aztán, állapot és állapot között is nagy különbségek lehetnek, én igazság szerint nem ismerem az Ön állapotát. De ez egy járható út, úgy vélem.

Az is lehetséges, hogy egyetlen therapia nem lesz elegendő a jelentősebb javulás eléréséhez, esetleg más készítmény beállítása lesz majd indikált. De ismételném, ez a gyógyszer kezdetnek, véleményem szerint jó választás.


Javulást kívánok!

2013. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát. Holnap vérvétel után el is kezdem szedni ezt a gyógyszert.
2013. febr. 19. 19:15
 5/10 A kérdező kommentje:

Átvettem a labor eredményemet:

A laborleletemen két eltérés látható csupán, az egyik MPV(8-15), nekem 7.60, a másik pedig az AST érték(50-200), nekem 25.30. Azért vettek vért, mert a reumatologus keresztcsonti ízületi gyulladásra gyanakszik, mivel pár hete fáj a jobb oldalt a keresztcsontom, medence csontom, és a jobb combomba sugárzik. Mellette hasmenésem van, ha nem szedem a smectát és széntablettát. Minden más laborértékem teljesen normális.

Ez biztos, hogy keresztcsonti ízületi gyulladás? Gyenge a jobb lábam, a térdem is fáj kicsit, a jobb combom hátulja , és a combom külső oldala fáj még, továbbá, ha ülök néha zsiborog a talpam. Mi lehet ez, már kicsit kétségbe vagyok esve, az orvosom szabadságon van, csak egy hét múlva lesz. :(

2013. febr. 23. 07:17
 6/10 Miklós G. ***** válasza:

Hát ezen két érték eltérése, pont nem túl informatív az ízületi gyulladás szempontjából. Az MPV eltérése szinte elhanyagolható is, ez ugyanis a thrombocyták átlagos térfogatát jelentik. A GOT (AST), ami már érdekesebb lehetne, de igazság szerint, ez is alacsonyabb a ref.tartományban megadottnál, magasabb értéke utalhatna máj, epe, esetleg izom eredetű problémára. így azonban ennek nem sok jelentősége van. A gyulladás elsődleges faktorai: CRP, WE, fehérvérsejtek, esetleg alkalikus-phosphatase (kifejezetten csont érintettségnél). Bár hozzátenném, nem minden gyulladás jelentkezik eltéréssel a laboreredményben. Főleg az ízületi eredetű gyulladások szoktak így viselkedni. A funkció, illetve érzéskiesés nem szokatlan tünet ilyen esetben. Főleg sacralis (keresztcsonti) tájékon rengeteg idegdúc illetve ideggyök lép ki a gerinc állományából. Ezek is begyulladhatnak, akár "elnyomódhatnak", ami pedig magyarázza az összes tünetedet.


Javulást kívánok!

2013. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát!
2013. febr. 23. 10:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Végül sacroileitis volt? Mennyi idő kellett a gyógyuláshoz? Melyik gyógyszer vált be? Autoimmun eredetű volt? Most diagnosztizáltak vele. Brutális a fájdalom, keresem a megoldást, hogy mihamarabb kijöjjek belőle.😭
2019. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még csak nem is izületi gyulladás volt. Valami kiugrott a combtövemnél, vagy farokcsontnál, pontosan azóta sem tudom mi.., de addig mozgattam a jobb labomat amig visszapattant es azonnal megszűnt minden fajdalmam, zsibbadásom. Ez a valami néha kiugrik aztan vhogyan par hét múlva vissza. Most pont egy kicsit megint nincs a helyén. És fogalmam nincs mi az. Kiírtak masszazst, fizioterápiát, de az a baj, hogy olyat nem, ami helyretenné...
2019. jún. 9. 21:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Letudnád részletesen írni mit érzel? Nekem nagyon sacroileitis gyanús vagy. Volt röntgen? Mr?
2019. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!