Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez? Fenékrész oldalt (/láb...

Mi ez? Fenékrész oldalt (/láb legfelső része) néha "bekattan", és sok mindennapi mozdulatot nem tudok csinálni. Csak az egyik oldalon csinálja ezt már 1 éve rendszeresen.

Figyelt kérdés

Ilyenkor alig tudok ráállni, terhelni egyáltalán, sántítva megyek, lépcsőzni csak kiokoskodva megy (mivel az egyik oldalamnál áll fenn a probléma).

Pár nap után jobb lesz általában, de hamar megint egyszercsak "bekattan", és problémát okoz. Amikor nyugis, akkor is érzem hogy valami nincs rendben, de akkor nem zavar.

Mi ez? Mit kell/lehet ilyenkor tenni? Dolgoznom kéne, de nem mondhatom egy munkahelyen hogy "bocs ma is bekattant valami és nem bírom elvégezni a munkámat normálisan"...

Reumatológusnak mondtam, az nem mondott semmit erre (bár internetezett közben úgyhogy lehet azért nem). Egyébként van gerincferdülésem meg még 1-2 gerinc problémám, de ez nem a gerincemmel kapcsolatos kérdés, csak leírtam hátha számít....

Szóval mit lehet ilyenkor tenni?

(Próbáltam már nem törődni vele és gondoltam "minden agyban dől el", de végül összecsuklottam A miatt....)

Fiatal nő


2013. febr. 20. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ízületi probléma, kevés mozgás miatt. Tulajdonképpen a sport hiánya miatt van gerincproblémád is (igaz, nem írtál az előéletedről, de elképzelhetetlen, hogy rendszeres mozgás mellett jelentkezzenek ezek a tünetek). Továbbá kalcium és magnézium hiánya felgyorsítja az ízületek romlását: egészséges táplálkozás javít a helyzeten. Átmeneti orvosság a gyógytorna, majd a panaszok enyhülése után egy intenzívebb (de nem ízületromboló) sport javallott az egészség fenntartása érdekében... Ha tényleg egy fiatal nőnek írok, akkor komolyan kezdj el sportolni, pont időben vagy hozzá, legyél akár 20, akár 30 éves.
2013. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A "gond" az, hogy járok gyógytornára, de azt az említett probléma miatt a gyakorlatok felét nem tudom megcsinálni ilyenkor. (amikor nincs ez a "bekattanás", ugyan érzem, de akkor meg tudom csinálni mindkét oldalra a gyakorlatokat).

Sportolni kiemeltem nem sportolok, de rendszeresen mozgok, sokat sétálok, de amikor ez a bekattanás van, akkor ugyebár (egy helyzetben levésen kívül nagyjából) semmit nem tudok csinálni. A lakás egyik pontjából a másikba átjutni is kész "survivor" nekem, és persze fájdalmas. Szóval így nem igen tudok sétálgatni sem. De ha Ön ezt ajánlja, hogy terheljem, attól jobb lesz, akkor bátran fogok neki vágni a továbbiakban az útnak. (Ez esetben csak az számomra aggodalomra okot, hogy erősen sántikálva és furán járok, és nehogy ez az asszimetria még többet ártson a gerincemnek. De amúgy nagyon szeretek mozogni. Leginkább sétálni, mert aerobic, zumba, futás, semmi ilyesmit nem bír a szívem/izmom.)


Akutan hogy tudnám kezelni akkor? Valami kenőcs, vagy mozgás akkor mindenek ellenére is?

Ui: iskolában sajnos igaz napi jópár órát ülni kell, de mivel ezt a gerincem sem bírja, így általában órák alatt "tornázok", guggolok, volt hogy más hason is feküdtem :)

2013. febr. 20. 22:12
 3/3 anonim ***** válasza:

A reumatológus tétlensége okoz fejfájást. Újra el kellene menni, vagy másik orvost meglátogatni. Nem lehet elsőre megmondani, hogy pontosan mennyire súlyos az eset, valószínűleg röntgenvizsgálatnak sorra kell kerülnie. Ízületvédő szert kellene szedni pár hónapig. Saját testsúlyos gyakorlatok idővel megoldják a problémát. Fontos, hogy a mozgás ne a hirtelen mozdulatokból vagy rángatózásról szóljon (például küzdősportok azonnal kizárva), ugyanakkor a súlyzós, jelentős megterhelésű edzéseket is kerülni kell.

Például az említett guggolás is legalább 3 másodpercig tartson, illetve 3 másodpercig vissza. Tudtommal a fegyencedzés c. könyvben le van írva lépésről-lépésre, hogy hogyan, milyen gyakorlatokkal épüljünk fel gyorsan és biztonságosan sportsérülésekből, betegségekből, és konkrétan ebből is. Nem ajánlott mindenkinél azonnal guggolással kezdeni, természetesen itt sem.

A táplálkozásról nem esett szó. Legyen sok zöldség, gyümölcs. Teljes kiőrlésű lisztből készült élelmiszereket ajánlom és legyen mindennap az asztalon tej. No meg persze sok folyadék.

2013. febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!