Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy gumóm. Kozmetikus...

Van egy gumóm. Kozmetikus ellátná?

Figyelt kérdés
Pár hete van egy folyamatosan meggyűlő mélyről növő gumóm a fenekem és a combom hajlatában.Fogalmam sincs mi ez,de mikor kezd növekedni,akkor nagyon vörös és körülötte egy szabályos piros kör keletkezik.Kb 2-3 hetente kezd növekedni.Kozmetikusnak megmutathatom?Kitudná tisztítani végleg?
2013. febr. 20. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg furunkulus, sebésznek mutasd inkább, ne kozmetikusnak.
2013. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mihamarább kezeltesd valakivel, mert ha beérik, befelé is ürülhet, és szétterjed a testedben. Én tini koromban jártam így. Akkor sebészeten kezelték. Majd a kozmetikus megmondja..
2013. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem kozmetikai dolog, sebészetre menj!
2013. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem a képeket,valóban olyan,igazatok van.

Most akkor kozmetikushoz menjek,vagy bőrgyógyászhoz?Onnan fognak a sebészetre utalni?

2013. febr. 20. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Mint már többen írták, ne menj kozmetikushoz, sem bőrgyógyászhoz. Sebészhez menj.
2013. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyből menjek az egynapos sebészetre?
2013. febr. 20. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell egy napos, egyszerű sebészetre menj.Első lépésben "lehúzzák"a gyulladást,esetleg megnyitják.Később,ha szükség van rá pl.atheroma, lipoma van ott tokkal együtt eltávolítják.Csak így lehet megakadályozni a gyulladás kiújulását.
2013. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben,most megijedtem egy kicsit,mert azt olvastam,hogy cukorbetegeknél szokott kialakulni.

Meg higiénia hiánynál.Hát rám ez pont nem mondható.Érthetetlen mitől nőtt oda.Veszélyes tud lenni nagyon?

2013. febr. 20. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Veszélyes,mint általában a fertózések - vérmérgezés lehet belőle,ha nincs rendesen kezelve.Amúgy nem a tisztálkodás hiányától van.Volt ott egy kis bőrsérülés,amibe kórokozó került,ami mindenhol van.Elkaphattad WC-n,de akár a kezedről is odakerülhet.Ha ismétlődő dologról van szó,azért érdemes vércukrot nézni,mert a cukorbetegség gyengíti az immunrendszert,így azok a kórokozók,amiket az egészséges szervezet "legyűr",a beteg nem.De azért ez elég gyakori dolog cukorbetegség nélkül is, csak Neked nagyon kellemetlen helyen van.
2013. febr. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Furunkulus sehol sem lenne jó helyen...

Köszi a támogatást,irány a sebészet!

2013. febr. 21. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!