Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség . Magas vérnyomás de...

Segítség . Magas vérnyomás de csak a jobb kezemen?

Figyelt kérdés
Mitől van az hogy ha megmérem a vérnyomásom a bal kezemen rendes normális 120/86 de viszont a jobb kezemen meg egyfolytában 160/100 körül van és a jobb felemen érzem is hogy nagy a vérnyomásom az arcom jobb fele forró a fejem jobb fele fáj és bizsereg az egész jobb felem?

2013. febr. 22. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A vérnyomás nem mindig mindkét karon ugyanannyi,ez nem kóros önmagában.De ha magas a jobbon,akkor el kéne menni dokihoz.Ha idegi alapú,tudod,hogy sokat izgulsz stresszelsz,akkor azt kéne megszüntetni.
2013. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz csak az itt a baj hogy nagy a két karomon a vérnyomás különbség és az egész jobb felem . a fejem fáj a karom bizsereg . és tényleg szoktam stresszelni .. az orvoshoz meg időpontot kaptam .... ami 5 nap ... meg reggel semmi gond nincs de úgy 10-11 körül elkezd felmenni és egész estig így vagy..... egész nap
2013. febr. 22. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Kevés különbség lehet a kettő között, de ez sok. Többször megmérted? Karodat egyformán tartottad, nem volt behajlítva ?

Ha az aorta íven van szűkület / coarctatio aortae/ esetleg ez tud ilyet csinálni. Kardiológiai kivizsgálás kellene.

2013. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nagy a különbség a kettő között,írtad.Én eltérés alatt azt értettem,hogy pl.egyik 120,másik 130.

Fokhagymát egyél,mozogj valami könnyűt,pl.kocogás,úszás,biciklizés,és amennyire lehet sz..rd le a dolgokat,ne idegeskedj.És persze doki.

Minden rendben lesz!

2013. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
többször megmértem szabályosan és annyi... sok ... Hétfőn majd kérek beutalót a kórházba . kivizsgáltatom magam . remélem nincs semmi komoly bajom
2013. febr. 22. 18:00
 6/6 A kérdező kommentje:
kösz a segítséget :) megpróbálok nem stresszelni
2013. febr. 22. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!