Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnának nekem abban segíteni,...

Tudnának nekem abban segíteni, hogy az összes pólómat már tönkretette az izzadság, hiába nem használok már semmit, mindegyik fehér vagy sárga, mosással nem jön ki, használtam már mindenféle gyógyszertári kenőcsöt, stb. de sajnos semmi sem segít?

Figyelt kérdés
Mit tegyek?
2013. febr. 25. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Az izzadság zsírt , sókat és zsírsavakat tartalmaz . A mosásnál el tudjuk távolítani ezek nagy részét , de a visszamaradó zsírsavak egy része kémiailag kötődhet a szövetekhez/kelmékhez . Zsíralkoholos ( Ultra por , vagy paszta ) előkezelés utáni mosással távolítható el legjobban . Használni szokott a szalmiákszeszes előkezelés is , és utána a mosás . Amennyiben a színes ruhákon színfakulás látható az izzadságtól , akkor az már nem eltávolítható !

A hónalji hiperhidrózisodra csak az alumínium sókat tartalmazó szereket tudom javasolni ( pl.: Solutio Antisudorica stb.)

2013. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bensdorp ***** válasza:
A létező legjobb izzadásgátlók a Vichy dezodorjai (gyógyszertárban kaphatók). Nagyon drága, de sokaknál ez az egyetlen, ami tényleg használ. Én csak ajánlani tudom.
2013. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!