Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyakam bal oldalán van egy...

A nyakam bal oldalán van egy nyirokcsomó szerű kis valami. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőségét már elég régóta ott van. nem fáj csak néha ha piszkálom kicsit érzékenyebb. nem zavart eddig de mióta hallottam a nyirokcsomó daganatról elkezdett zavarni. nem vettem észre h nőt volna ilyen babszem alakhoz tudnám hasonlítani a fejbiccentő izom mellett van pontosan. lehet valami komolyabb? nem lehet a fejbiccentő izom egy letapadt darabja v valami ilyesmi??
2013. febr. 26. 18:17
 1/4 A kérdező kommentje:
egy hónapja lassan h minden nap nézem azóta nem nőtt. ha fáj a torkom keményebbnek érzem.
2013. febr. 26. 18:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utókor okulásául eírom velem hogy volt,eljátszhatod amit én csak h megnyugodjon a lelkiismereted.

Én egy meggymagnyit tapinttottam a nyakamban szintén a fejbiccentő mögött meg egy valamivel ksiebbett fölöttem 1-2 centivel.Egyből net,limfóma,halál, készvégem.

Háziorvos elküldött vérvételre,minden negatív.Erre mondta hogy tuti nem limfóma,menjek haza nyugodjak meg.Én meg-szégyellem már- nekiáltam okoskodni hogy a limfómát nem lehet vérből szűrni ugyanmár csináljunk valamit.Kigründoltam egy nyaki ultrahangot.Teljesen negatív,aszondjahogy:egy 10x7x9 mm es és tőle egy centivel feljeb egy 2x4x6mm-es.Erre az lett a szakvélemény,hogy szignifikánsan NEM(!) megnagyobbodott nyirokcsomók menjek haza nyugodjak meg.Ezután privát úton megmutattam minden papíromat és leletemet egy hematológusnak(mondjuk ezt rendelésen kívűl,egyik munkatársam édesapja) és Ő is azt mondta h bár nyilvánvalóan lenne olyan unatkozó,dologtalan sebész amelyik nagyon szívesen kivenné de teljesen felesleges,menjek haza nyugodja meg.És én pontosan ezt tettem.Ennek csaknem fél éve.Kutya bajom, a csomóim megvannak kicsit talán nőttek is,de én megtettem amit megtehettem,részemről ennyi.Ennyi a procedűra ezt tudod vele csinállni,99% hogy ilyen eredménnyel járnál te is.Ezt azért írom le neked hogy tanulj belőle.A mindennapos taperászásra,aggódásra,kényszerképzetre,vizsgálatokra én elfecséreltem 3hónapot és annyi energiát amennyivel két napig lehetne Európát világítani ez 100% :)) És nem érte meg.

A limfómának eléggé egyedi és intenzív tünetei vannak,ráadásul az esetek legnagyobb részében a nyirokcsomók a legkésöbbi tünetek.Viszketés,izzadás,láz, és minimum 5-10(!) centis csomók jellemzik.

Valószínűleg semmi bajod nyugi.Legalábbis nekem nem volt/nincs.

2013. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

megnyugtattál mivel nekem már ez több mint fél éve meg van ez biztos. nem tudom pontosan de mióta emlékszem ott van. nem vettem észre h nőt volna.csak eddig fogalmam se volt róla h lehet ilyen betegség. lázam nincs viszketni se viszketek izzadni is csak focizás közben szokásom. vérvételre el fogok menni hamarosan mindenféle képen.

köszönöm h ezt így leírtad mivel én is egy hónapja ezzel foglalkozom.

2013. febr. 26. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem is van ott ilyesmi, am. szerintem konkrétan ez egy "knot" tehát izomcsomó, amit éreztek ott.


Annyit tudtok vele csinálni, hogy ÓVATOSAN a kezetekkel összecsipitek és szép lassan nyomjátok és egy idő után szép lassan felfog oszlani és kisebb lesz.


De ezt is csak akkor ha fejfájást okoz vagy ilyesmi, mint nekem. ( keressetek rá sternocleidomastoid trigger points) itt tud fájni a csomó miatt.


Ha nem okoz problémát, nem ajánlom hogy piszkáljátok, felesleges rizikó.

2016. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!