Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig lehet együtt élni a...

Meddig lehet együtt élni a CML leukémiával?

Figyelt kérdés
A barátom 17 éves, és egy éve diagnosztizálták nála. Fél éve hagyta abba a kezeléseket, mert csak rosszul lett tőlük, eredményt viszont nem hoztak. Ma már csak gyógyszereket szed, de nem akar beszélni erről, én viszont szeretnék többet tudni róla. Meddig lehet csontvelő átültetést végezni? Mármint a betegség mely fázisáig? Jelenleg donorra vár, de mi van, ha az utolsó pillanatban találnak? Van valakinek olyan ismerőse, aki belehalt ebbe? Vagy ennyire súlyos volt? Én úgy tudtam, hogy a leukémia ma már jól gyógyítható.

2013. febr. 27. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Az akut leukémia gyógyítható jól, de annak is csak bizonyos fajtái (főleg azok, amik gyerekkorban jelentkeznek).

A CML lassabb lefolyású (évek, ha jól reagál a gyógyszerre, 8 év lazán lehet), viszont rosszabbul kezelhető, de genetikától függően jól reagálhat gyógyszeres (pl. imatinib) kezelésre, viszont végleges gyógyulás csak a csontvelő átültetéstől várható.

2013. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szóval akkor csak úgy gyógyulhat meg, ha csontvelő átültetést kap. Elég sokat googléztam ma az ügyben, és én azt találtam, hogy az akut leukémia az, aminek nagyobb a halálozási aránya.
2013. febr. 28. 00:13
 3/3 anonim ***** válasza:

A statisztika becsapós, mert az akut leukémia általában fiatalabbakat érint, míg a CML inkább az idősebb korosztályra jellemző. Náluk nem is erőltetik az agresszív terápiát, mert gyógyszeres kezeléssel is 95%-os valószínűséggel élnek 8 évet (ha csak a CML-en múlna a dolog), viszont a korukból kifolyólag hamarabb meghalnak más betegségben (szívelégtelenség, tüdőgyulladás stb). Ezért jön ki a statisztikában alacsony halálozás CML-re, és ezért kockázatos az internetről tájékozódni komolyabb elmélyültség nélkül.

Az ALL annyiban másabb tészta, hogy az eleve fiatalabbakat érint, és ha nem reagál jól a kezelésre, akkor pár hónap alatt elviszi a beteget (magyarul, szinte minden nem meggyógyított beteg halálozásként szerepel a statisztikában), viszont bizonyos esetekben "csak" kemoterápiával is teljesen meggyógyítható.

2013. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!