Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jóga elkezdése otthon, de hogyan?

Jóga elkezdése otthon, de hogyan?

Figyelt kérdés

Középkorú vagyok és egészségügyi okokból szeretnék jógázni, pénzem viszont jelenleg nincs, hogy tanfolyamokra járjak.

Tanácsokat szeretnék kapni, hogyan érdemes elkezdeni?

Köszönöm!


2013. márc. 3. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én kb. két hete kezdtem el egyedül, nekem sincs pénzem tanfolyamra járni. Van a neten egy csomó anyag, amiket fel lehet használni és szépen lehet fejlődni. Én az 5 tibeti jógagyakorlattal kezdtem, majd sorra vettem az ászanákat.
2013. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Voltál valaha már jógán?

Amúgy ingyenesen is lehet járni. Én magam pszichológushoz (SZTK-s alapon) járok, aki egyben jógát oktat a kórházban és járok. És nem kell érte fizetni. De vannak olyan csoporttársak, akik például a reumatólogiára járnak és onnan küldték át őket jógára. És nekik sem kell fizetni.

Érdeklődj utána, hogy nálatok van-e ilyen lehetőség. És ha igen, akkor beszéld meg a kezelőorvosoddal, hogy küldjön el.

Mert ha valaki nem ismeri a különböző szervekre, ízületekre megfelelő gyakorlatsorokat, akkor otthon nem is nagyon lehet csinálni. Csak ezeknek az ismeretében. Bár ha az interneten utánanézel, akkor ott találhatsz videókat, cikkeket, úgy még esetleg.

2013. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Interneten is sok videót lehet találni róla.
2013. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat!

Jövő héten megyek a háziorvosomhoz és az ortopédiára és megfogom kérdezni.

Esetleg ha tudtok ajánlani hasznos könyveket, amit érdemes beszerezni, esetleg egyéb oktató anyagot, dvd-t, akkor azokat megveszem.

2013. márc. 3. 11:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként soha nem voltam még jógán, még az alapokat sem tudom.
2013. márc. 3. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!