Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogszabályzót hordok, de...

Fogszabályzót hordok, de hiányzik a az egyik oldalsó metszőfogam . Mivel lehet pótolni?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve hogy alsó-felső fogszabályzót hordok. A felső fogsoromban , jobb oldalt az oldalsó metszőfogam hiányzik, a szemfogamat pedig " le kell húzni", megműtötték, beraktak egy láncot és folyamatosan húzzák le..... na de a lényeg, a dokimmal beszélgettünk és valamilyen fogtöméssel való pótlást magyarázott , létezik ilyen? Milyen lehetőségek vannak ?
2013. márc. 5. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, azt csak átmenetileg javasolhatta.

A végleges megoldás lehet a híd, ezt semmiképp sem ajánlom, egyébként a nagymetsződet és a lehúzott szemfogadat is fel kellene érte áldoznod, így értelmetlen az egész.

A másik megoldás az implantátum, kérdés, hogy van-e akkor hely a szádban, hogy a szemfogad is beférjen majd és egy implantátumot is be tudjanak majd ültetni. a legjobb megoldás ez egyébként ez lenne, esztétikailag és funkcionálisan is.

Egy másik megoldás, hogy a szemfogad fog a nagymetsződ mellé kerülni, ez esztétikailag nem lesz a legjobb, de funkcionálisan lehet jó.

Még egy másik lehetőség, hogy szintén a szemfogad kerül a nagymetsződ mellé, viszont a szemfogadból kismetsző fogat csinálnak koronával, a négyesedből pedig hármast - szintén koronával. Ezt viszonylag gyakran alkalmazzák, de ha a szemfogadat leimádkozzátok, szerintem megérdemel annyit, hogy ne alakítsátok át kettes foggá.

2013. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát az implantátum nem nagyon szimpi... eddig 260 ezerbe van a fogszabályzó, még 200ezer az implantátumra az nagyon sok :((( az utolsó megoldás nem rossz. Köszönöm a segítséged!
2013. márc. 5. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Tényleg sok, de a szép, normális korona is benne lesz egy százasban, mivel 2 kell. És ha implantátumot meg tudnátok oldani, nem kellene 2 egészséges fogat lecsiszolni, hogy korona kerülhessen rá.

Akkor szerintem már sokkal inkább megéri az implantátum. Még 1-1,5 évig úgysem lesz aktuális a dolog, bár nem tudom, hogy hol tart a szemfogad. De nyári munkával, meg egy kis spórolással könnyen összejöhet az ára.

2013. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elvileg nyárra lejön a fogam. hát igen majd megbeszélem vele ezt az implantátum dolgot, valahogy csak össze lehet kaparni rá azt a pénzt..
2013. márc. 5. 21:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, ha megjelenik a fogad, onnantól minimum még egy év, mire a harapásod is jó lesz. :)
2013. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az alsót egy két hónap múlva leveszi :)

Van még idő gondolkodni , csak mindennap eszembe jut szinte , hogy hogy lesz mint lesz... mindenesetre köszönöm a válaszaidat! :)

2013. márc. 5. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért veszi le, ha még le se jött a szemfogad? O_o

Így nem fogja tudni a harapásodat beállítani. Pedig a szemfog lehúzása közben simán kialakulhat pl. keresztharapás, amit csak alsó-felső fogszabival lehet korrigálni.

2013. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ma voltam nála állítani a fogszabit, mutatta a fogszabi előtt levett mintát, hogy már szinte teljesen "vízszintben" van az alsó fogaim íve vagy mi.....( én nem értek hozzá :D ) mindenesetre én nem kérdőjelezem meg a tanácsait, a városunkban ő az egyik legjobb fogszabályozó orvos ( ha nem a legjobb )
2013. márc. 5. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, pedig nem a legjobb módszer az "egyenes" fogsort mutogatni. A köztudatban az él, hogy a fogszabályozás célja az "egyenes fogsor" létrehozása, de egy fogszabályozó orvosnak illene tudnia, hogy messze nem erről szól. :S


Tudom, nem hiszel nekem, elvégre ez egy anonim oldal, bárki lehetek, az orvosodról meg tudod, hogy orvos, de hidd el, nagy hülyeséget csinál a fogorvosod, ha leveszi - és sajnos ebben az esetben nagyon nem jó fogorvos.

2013. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hiszek neked, ha megyek legközelebb megkonzultálom vele, mert ebben az esetben inkább maradjon fent még ... eleget szenvedtem már vele ígyis
2013. márc. 5. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!