Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szemvillódzás, "félvakság"....

Szemvillódzás, "félvakság". Mi ez?

Figyelt kérdés
Délután elkezdett villódzani a szemem, ez kb. fél órája volt. Jelenleg foltokba nem látok a bal szememre. Volt már ilyenem, a migrént megelőző tünetként, de az 5 percig tartott, most meg már fél órája ez megy. Írni is csak úgy tudok, hogy alig látom a betűket (remélem nem írok hibásan). Ez micsoda? Orvoshoz kéne vele fordulnom? A migrénnel együtt szokott jönni, de most csak ez van, és semmi migrén... Kb. évente egyszer jelenik csak meg. Most nagyon ráparáztam. :S Valaki segítség!
2013. márc. 7. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Migrénhez társul igen. Volt tavaly 2 hónapom amikor folyamatosan ez tört rám, volt hogy csak simán a vakság jött elő, ami fél óra alatt lecsengett, volt amikor migrén is társult hozzá... szerintem ha más bajod nincs, nem szükséges orvos. Lehet h most a fronttól jött neked elő, nekem tavaly akkor volt ez amikor erős frontok voltak...
2013. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet még egyébként h gyomorrontás következménye ez, a migrénaura nekem akkor is előjött hha rosszat ettem. (pl. túl fűszeres kaját)
2013. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az előbb elmúlt, aztán visszajött, most megint elmúlt, és nagy várakozást követően megérkezett a migrén is... Remélem, a szemvillódzás már nem akar visszajönni, mert ki kéne porszívózni. :D

Igen, nekem is front előtt jön elő a migrén, de most okos voltam, és a szemvillódzás elején bevettem egy gyógyszert, szóval nem olyan erős. Szóval gyomorrontás kizárva, bár igazad van, volt már azzal is hasonló élményem, a különbség csak annyi, hogy akkor fekete foltokat látok, most meg fényesek voltak. Köszi a segítséget! :)

2013. márc. 7. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is így volt :) előbb aura, majd hha 10 percen belül nem veszek be gyógyszert akkor jön a migrén is. Ha nálad most a migrén már megérkezett, akkor nem kell aggódni, látászavar nem jön vissza :) Ez egy ilyen roham...nagyon ijesztő, én tavaly 2 hónapig szenvedtem tőle, máig nem tudom miért... heti 2szer jött elő a látászavar, már temettem magam h mi az isten ez, főleg h fejfájós sem vagyok. Majd rájöttem h a menstruációmhoz lehet köze vagy valami hormonális dolog, mert előtte rendszertelenül menstruáltam, volt h hónapig kimaradt, mikor meg elérkezett hozzám ez a migrén aurás cucc, beállt a menstruációm is, azóta nem késik 1 hétnél többet, és látászavar sincs...érdekes dolog. Ja, és porszívózz nyugodtan, már látni fogsz :D
2013. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos, örömmel jelentem, hogy sikerült kiporszívóznom, ugyanis felfedeztem a migrén tökéletes ellenszerét! Sajnos ide nem írhatom ki, mert illegális, de ha érdekel, írj rám privátot. :)
2013. márc. 9. 08:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!