Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elviselhetetlenül viszket a...

Pimpike85 kérdése:

Elviselhetetlenül viszket a fejbőröm, átterjedt a nyakamra, a karomra, most a hasamra, olyan mint egy csaláncsípés, mi ez, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem festettél mostanában hajat vagy valami új készítményt nem használtál a hajadra ?

Kalciumod van otthon? / Calcimusc injekció vagy pezsgő tabletta?/

2013. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már iszom is!!

Festeni most szerettem volna, mert lenőtt a hajam, de nem teszem, mert már egy jó ideje viszket a fejbőröm, pár napja a nyakamra terjedt ki, meg az alkaromra, mára a felkarom lett kiütéses és a hasam.

Öblítőre vagy mosószerre gondoltam. Silan és Persil.... erős intenzív illattal. Ez lenne a kiváltó ok?

2013. márc. 9. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet öblítő is, bár az inkább egyéb test részeden jött volna ki először. Hajlakk vagy hajvégápoló vagy új parfüm ?

A kalciumot pár napig 3x is szedheted.

Nagyon meleg vízben ne zuhanyozz most, mert az növeli a viszketést is és a csalánkiütéses területet is, csak langyos vízben.

Allergiára nincs otthon tablettád?

2013. márc. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben, inni fogom a calcium-ot. Hajlakkot évek óta használok, eddig nem volt gond vele. Az öblítő új, bár 3 hét alatt két fajtát használtam.

Ftorocort kenőcsöm van, az allergiás kiütésekre van, elvileg... ezt most kaptam, Fenistilem van még, gyógyszerem szerintem erre nincs.

Köszönöm a segítséget!

2013. márc. 9. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:

A Ftorocort az szteroidos, nagy felületre max naponta 1x, mert azért felszívódik. / a szteroid mellékvese hormon !/

Fenistil gél is jó allergia ellenes krém.

Lehet venni vénynélkül Revicet tablettát, el kell rágni így gyorsan felszívódik már tulajdonképpen a szájnyálkahártyáról is, napi egy kell csak. 10 mg-os és hosszan tartó a hatása.

2013. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot és a segítséget, holnap elmegyek a bőrgyógyászatra, mert már az arcomon is megjelentek a kiütések, a fejbőröm megállás nélkül viszket, már biztos csúnyán elvájtam.

A bőrgyógyászatra kell beutaló, nem tudjátok véletlenül?

2013. márc. 10. 16:59
 7/7 A kérdező kommentje:
A doki szerint rüh volt, irt fel 5ezerért gyógyszert, kenőcsöt, és kiderült, hogy poratka.
2013. jún. 13. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!