Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vízipipa korhatáros? Nyilván...

A vízipipa korhatáros? Nyilvánosan vízipipázhat nagyon fiatal?

Figyelt kérdés

És mit ajánl, aki használja? Milyen korig lehet tiltani? Vagy inkább pipázzon valaki 13-14 évesen, mint cigizzen?

Minden véleményre kíváncsi vagyok!


2009. szept. 15. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én is 13-14 évesen pipáztam először jo volt utána meguntam meg szarul vtam tőle...pipázz csak úgy is megunod:D
2009. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

"A shisha, vagy vízipipa eredetileg arab találmány, amelyet ízesített dohány fogyasztására használnak. A dohányfüstöt víz segítségével hűtik, mielőtt egy rugalmas gumicsövön át kiszívnák.


A vizsgálatok szerint egy vízipipázás alkalmával akár négyszer-ötször több szén-monoxid is juthat a szervezetbe, mint egy hagyományos cigaretta elszívásakor. A magas szén-monoxid szint ájulást, súlyosabb esetekben agykárosodást is okozhat.


A mérések szerint egy nemdohányos esetében a kilélegzett levegő egymillió egységből (ppm) háromegységnyi szén-monoxidot tartalmaz, ami azt jelenti, hogy a vér kevesebb, mint egy százaléka nem működik csak megfelelően. Dohányosoknál ez 2-4 százalék, erős dohányosoknál pedig 5-7 százalék. A vízipipázók esetében 40-70 ppm szén-monoxidot mértek a kutatók, ami azt jelenti, hogy vérük 8-12 százaléka nem működik megfelelően.


Az Egészségügyi Minisztérium régiós menedzsere, Paul Hooper szerint ezek az eredmények nagy jelentőséggel bírnak, a vízipipát használók ugyanis sokan egyáltalán nincsenek tisztában az egészségügyi kockázatokkal, sőt nem is tartják dohányzásnak a shisha használatát."

2009. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg a szüleidet!
2009. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hehe, szülő vagyok...

Én dohányoztam, sosem használtam vízipipát. A neten vegyes infókat olvasok, tanácstalan vagyok. Azért kérdezek tapasztaltakat :)

Sokan megengedik 14-16 éves gyereküknek, hogy pipázzanak, inkább mint cigi, pia, drog.

Én meg tanácstalan vagyok.

2009. szept. 15. 09:22
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Én azt mondom mondd el a gyereknek mind a kettő káros hatásait, aztán döntsön ő. Az ő egészsége. Azért elég fura hogy manapság már a szülőnek kell választani hogy melyik rosszat csinálja a gyerek.. a nevelés már nem működik? Érdekes, a mi családunkban még működött és senki nem is lett dohányos.
2009. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Irigylésre méltó család. Nálunk sajnos többen dohányzunk -dohányoztunk.

Természetesen nevelem, és a dohányzásról minden rosszat el tudok Neki mondani, hiszen tapasztalat. De a vízipipáról nem. És egyik helyen azt olvasom, hogy nem káros, máshol azt, hogy káros.

Mindemellett látom, ahogy fiatalok pipázgatnak, szülői engedéllyel. Ez rosszabb, mint a titokban cigizés?

És komolyan érdekelnek a vélemények, különben nem írtam volna.

2009. szept. 15. 10:07
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, és a vízipipa mondjuk lenne heti 1 alkalom, míg a cigi, ha rászokik az ember.........
2009. szept. 15. 10:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy a gyerek nem fog megállni a heti egy alkalomnál, és semmi sem garantálja hogy nem fog cigizni is mellette. A függőség a nikotin miatt alakul ki, tehát mindegy hogy vízipipa vagy cigaretta... Azért ilyen korán sem kellene rászokni. Nem irigylésre méltó a családom, csak jól ki lettünk okítva a témáról, és amikor abba a közegbe kerültünk ahol elszívtuk volna az első cigarettánkat a többiek előtti menőzés céljából, tudtunk nemet mondani.

Az a baj a vízipipával hogy azt nem lehet a suliban használni, márpedig ott cigiznek a legtöbbet. Átlag napi 6 tanórát számítva az úgy napi 7-9 szál. A vízipipát kiszúrják a tanárok, pláne hogy azt jobban asszociálják a drogozással, füvezéssel, így jobban tiltják is.

2009. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem akar dohányozni, esze ágában sincs.

Úgy tudom, a vízipipában nincs nikotin, és nem okoz semmilyen függőséget.

Nem akarom én erőltetni, az lenne jó, ha pipa sem lenne, meg semmi más káros dolog :)

Csak mivel nem tudok róla túl sokat, igyekszem tájékozódni.

2009. szept. 15. 10:34
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Jajj annyira káros, mint más dolog ezen a földön...

1 vízipipa-tömésbe (egy pipázás..) negyedannyi nikotin és kátrány SINCS mint a cigibe! Olvassátok csak el a dobozát!

Különben nem is a nikotin a káros, hanem a kátrány, aminek a nagy részét megszűri a vízipipába a víz, míg a cigibe elszívod..

A vízipipába nem 250 fokos füstöt szívsz be, hanem csak mondjuk 50 fokosat, ami valljuk be, jobb mint a 250...


Ezek után döntse el mindenki...


14/L

2009. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!