Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek baj van a proszta...

Ha valakinek baj van a prosztatájával, akkor az konkrétan mire hat ki és ez mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Úgy fest, hogy baj van a prosztatámmal,már kb 1,5-2éve...Gyakran kell járnom pisilni, nagyon gyakran és a pisilés sem olyan mint régen, mert sokszor erőlködnöm kell. Már ha megyek valahova, akkor is mindig ehhez kell igazítanom a programom és már pár hónapja már éjszakánként is ki kell járnom wc-re, pedig régen éjszakánként nagyon ritka volt, ha kijártam és már pár hónapja szinte már mindig.Azt is hallottam, hogy ez kiterjed a szexuális életre is, de ez mégis hogyan??

2013. márc. 16. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A prosztata másnéven dülmirigy a húgycső kezdeti szakasza körül helyezkedik el. Ezért a gyakori vizelési inger, ha ez megnagyobbodik, elzárja a húgycsövet. A szexuális életre nem tudom pontosan milyen hatással lehet, de ha elzárja a húgycsövet gondolom ejakulálni sem tud az illető, vagy nehezebben, illetve hiányzik a mirigy által termelt váladék.

Javasolnám az orvos felkeresését, lehet, hogy egy prosztatarák van kialakulóban, és mint tudjuk kezelhető, HA időben érszreveszik. Meg gondolom jobb lenne újra normálisan vizelni...

2013. márc. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A figyelmeztetést(prosztata rák)vedd komolyan!Ugyan nem tudom hány éves vagy,de idős korban a jó indulatú prosztata megnagyobbodás szinte mindenkit érint.Fiatal korban viszont nagy az esélye a prosztata ráknak.
2013. márc. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!