Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki segítene?

Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Mostanában szinte naponta, bal oldalon a bordáim között elkezd szúrni.Ilyenkor nagyon fáj ha megmozdulok és nem tudok levegőt venni,csak nagyon kevese,ilyenkor néha úgy érzem,hogy megfulladok.Olyan érzés,mint mikor beszorul a levegő.Nagyon fáj,és csak akkor múlik el,ha kihúzom magam,és "kifeszítem" a hátam.Nagyon szokott fájni. Valaki azt mondta ,ez lehet,hogy a gerincferdülésem miatt van. Nagyon megköszönném,ha valaki tudna segíteni. Köszi 14/lány

2013. márc. 21. 16:46
 1/6 tetris ***** válasza:
Nekem is van egy kiadós gerincferdülésem, de én ilyet még nem tapasztaltam magamon.
2013. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt valóban okozhatja a helytelen tartás is, de nem komoly betegség. Valszeg levegő szorul be a mellhártya, meg a bordák közé. Ha rendezed a tartásod, el fog múlni. Nagyon helyes módszer, ha kihúzod a magadat, és egyenes háttal jársz. Régebben a lányoknak ugy kellett otthon járni, hogy a könyökhajlatukba, a hátuk mögött egy seprűnyelet dugtak. Próbáld meg, először csak rövid időre.
2013. márc. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindig az a biztos amit az orvos mond!
2013. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. márc. 26. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:

A seprűnyél eléggé vajákos-módszer és kétlem, hogy megoldást hoz, de tény, hogy helytelen tartás és hasonlók miatt előfordulhat ilyen fájdalom. Az biztosan nem árt, ha megpróbálsz javítani a tartásodon, de én mondjuk inkább javasolnám, hogy mozogj többet és figyelj a tartásodra.


Mindenesetre ha nagyon fáj, inkább kérdezz meg egy dokit, mert bár nekem is volt kamaszon néha ilyen, hogy becsípődött ez-az, de azért nem fuldokoltam.

2013. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A seprűnyél nam vajákos módszer, ugyanis nem lovagolni kell rajta. Megtenné egy egyenes tornaszer is, ami legalább 1 méter hosszú, de ezt nehéz körülírni. Seprőt pedig mindenki látott már. Lehet vele tornázni, meg hajolni, meg csak járkálni is, és erőlködés nélkül egyenesen tartaj a görbedt leányzó hátát. Ha már maga képtelen rá.
2013. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!