Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár kérdés véradásról?

Pár kérdés véradásról?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a sulinkban véradás, és mivel végre betöltöttem a 18. életévemet, szeretnék vért adni! Már régóta terveztem, hogy segíthetnék másokon, de ugye csak most jött el az idő. Van pár dolog, amiben a segítségeteket kérném! Először is, elég rossz vénákkal áldott meg a sors, vagyis nem igazán látszanak, ez lehet valamiféle hátrány? Vérvételnél rengetegszer volt, hogy ezért eltévesztették a pontot és olyan vége lett, hogy elpattant a vénám és bedurrant az egész hajlatom, rettenetesen fájt... Másrészt, tudom, hogy enni meg inni kell előtte, de mennyit? Jó sokat, hogy ne legyek rosszul? Mert nekem a dokik véradás előtt mindig figyelmeztettek, hogy nehogy enni próbáljak, aztán a "csapolás" végén mindig falfehér lettem és eléggé szédültem... A harmadik, egyben utolsó kérdésem a dohányzással kapcsolatos, véradás előtt, azon a napon rá szabad gyújtanom? Vagy nem?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 24. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Nagyon szép Tőled, hogy segítesz!


-Mindenféleképpen egyél, és igyál is bőven.

-Rágyújthatsz.

2013. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vérvétel előtt bizonyos vizsgálatok esetén nem szabad enni előtte, véradásra ez nagyon nem igaz! Én mindig degeszre zabálom magamat, jól megebédelek véradás előtt, aztán amíg kitöltöm a papírt megeszem a kapott ázott nápolyit, plusz megiszom a fél liter vizet. Amióta így csinálom nem voltam rosszul soha. Előtte egyszer kevés kaja és hirtelen felültetés miatt volt már baj.
2013. márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!