Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ennyi alkohol fogyasztás ugye...

Ennyi alkohol fogyasztás ugye még nem vészes?

Figyelt kérdés

Havonta 1, max 2x megyek bulizni, ahol szoktam töményet inni. Ilyenkor egész éjszaka alatt (20:00 - 03:00) kb 4, max 5 felest szoktunk inni haverokkal. Néha viszont suli után is beugrunk vhova beszélgetni, ilyenkor max egy 3 centes. Ha nem megyek sehova, azaz otthon ülök egész hónapban, akkor bőven megállom, hogy ne gondoljak az italra. De ha megyünk, akkor nem igen tudom megállni, viszont elég egy kevés is, hogy "kielégítse" a pillanatnyi szükségletem. Ennek ugye nem lesz semmilyen következménye a jövőre nézve? Vagy ez sok? 16,5 / F

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. márc. 25. 21:01
 1/6 anonim válasza:

Az alkoholnak van egyfjata egészséges ,,vonzata" is.

Ha megbírod állni,persze nembaj.De azse jó ha mondjuk egyszerre csúszik le azaz 5-6 feles.

Ezt úgy hívják manapság tudomásom szerint hogy: alapozás.

Kicsit nagyobb kedvet kapsz a bulihoz :D

2013. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minél korábban kezd valaki alkoholt fogyasztani, annál nagyobb eséllyel lesz később alkoholista. Nem véletlenül tiltja a törvény, hogy 18 éven alulinak alkoholt adjanak el. A májat és az agyat is jobban károsítja mint felnőtt korban.
2013. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egész estére elterül az az 4-5 feles.
2013. márc. 25. 21:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Mikor megiszom az elsőt, utána legalább 1 óráig nem kívánom a következőt...
2013. márc. 25. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi sokat italoztunk a haverokkal 10-11. osztályban. Azóta elég változóan alakultak velünk a dolgok, van aki azóta is minden héten részeg, van aki továbbtanult, van aki dolgozik.


Attól a havertól aki azóta is minden hétvégén részeg, emlékszem hogy mindíg mondta hogy várja a hétvégéket, ha mi nem is mentünk mindíg talált valakit akivel tudott inni. Hétköznap most sem iszik, amúgy teljesen normális ember, csak nincsennek komolyabb céljai, így a szombatoknak él. Betegnek még nem beteg, én sem tapasztaltam a szorgalom hanyatlásomon kívül más hátrányát a szombat esti állatkodásoknak. :)


Én 2-3.5 decit küldtem le nagyjából minden hétvégén bő 1 éven át. Bár nem az alkohol miatt mentem bulizni, csak mindenki ivott, így ittam én is, szerintem annyira veszélyes az alkohol ha nem válik az életcéloddá a lerészegedés.

2013. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Virág1995 válasza:
ez még nem baj csak ne vidd túlzásba
2013. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!