Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van Magyarországon valahol...

Van Magyarországon valahol olyan klinika, vagy kórház, amelynek olyan felszereltsége és eszközei vannak, mint a Grace klinikának?

Figyelt kérdés
Legfőképp az érdekelne, hogy melyik orvosi egyetem lenne a legjobb, hogy ilyen körülmények között gyakornokoskodjak. Úgy hallottam, a SOTE-n most valami nagy volumenű fejlesztés lesz, de nem tudom pontosan, hogy mi.

2013. márc. 29. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Budapesten a Honvéd kórház a legszínvonalasabb, nemhiába a Massát is odavitték a fejével. A Grace klinikát nem néztem, de olyan, itthon nincsen. Én a SOTE II belklinikán voltam, arról annyit, hogy az biztosan nem olyan. Nálunk, mikor dönteni kellett ki hova akar menni gyakorlatra 4 kórház közül, akkor az ásznak a Honvéd számított. Úgy tudom, ott vannak eszközileg is kellően felszerelve. Én nem orvos leszek, azt elmondanám. És ne ebből indulj ki, ha orvos akarsz lenni, mert csalódás lesz.
2013. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
KÖszi a választ. Természetesen nem ez alapján szeretnék dönteni, ez csak egy szempont a kismillió meg egy közül:)
2013. márc. 29. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:

"a Massát a fejével":D ja! a feje nélkül egészen máshova vitték volna!


amúgy ja, Honvéd tűnik a legjobbnak felszerelésileg:)

2013. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem fogok elkezdeni vitatkozni egy ismeretlennel, aki fújja a magáét, inkább csak annyit írok, hogy: :-)
2013. márc. 31. 10:41
 5/7 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, ez csak egy szempont a sok közül, nyilván nem ez lesz az elsődleges, ami alapján majd választani fogok.

Csak azért érdekel, mert mint tudjuk, a magyarországi egészségügyi helyzet elég katasztrofális, főleg, ha azt nézzük, hogy a kórházak felszereltsége elavult.

Természetesen az lenne a legegyszerűbb, ha én is, mint sok más frissen végzett orvos a legegyszerűbb megoldást választom és elmegyek külföldre, ahol nincsenek, vagy csak nagyon kevés ilyen probléma van. De én szeretnék Magyarországon gyógyítani, és kíváncsi voltam, hogy ehhez van-e Magyarországon megfelelő, 21. századi felszereltség.

Hogy milyen? A Grace klinika az fiatal SEBÉSZ gyakornokokról szól, és igaz, hogy csak kitalált sorozat az egész, de ott a gépek, műszerek, műtők nem hiszem, hogy csak a díszlet részei és kartonból van mind:)

2013. márc. 31. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért, mintha nem bírta volna az egód és mégis vitatkoztál volna:)


Bírom az ilyen embereket, mint te. Fogadjunk, még fel sem vettek az orvosira, de te már azon problémázol, hogy melyik menő intézménybe menjél gyakra. Először tegyél le valamit az asztalra, aztán - remélhetőleg - nem egy tv sorozat alapján fogsz valahova kerülni vagy nem kerülni.

2013. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem legalább 10 régi ismerősöm tanul most orvosi egyetemen. A valódi életben egyik sem karót nyelt és nem fonendoszkóp mintás a tapétájuk. A gimnáziumi osztálytársam például rengeteg hasonló gagyi sorozatot nézett, meg eléggé idiótán viselkedett, ráadásul olyan hű de okos se volt, ellenben nagyon szorgalmas. Az orvosok is csak emberek, ezt mindenki elfelejti.
2013. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!