Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi van a végbélnyílásommal?

Mi van a végbélnyílásommal?

Figyelt kérdés
úgy 2-3 napja egy nagyon nagyot ürítettem, fájt is, de kibírhatóan. el sem hittem hogy "megszültem" :D ezek után kicsit fájt csak a nyílás és semmi gond nem volt. egészen máig. megpróbáltam üríteni mert már tényleg eléggé kell de egyszerűen nagyon fáj, és az első próbálkozásnál vérzett is, mostmár nem próbálkozom olyan durván. bekentem valami testápoló félével, mert mást nemtaláltam. egy pici dudor van egy nagyon pici részen, ami igazából csak akkor fáj ha megpróbálok üríteni. próbáltam "apránként" is, de már rendesen "felgyűlt" és nemtudom mit csinálhatnék. segítsetek :|
2013. márc. 30. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószinüleg aranyered lett.Adj magadnak beöntést,ezzel felhigul a széklet és egyszerübben ürül.Ha nem hagy alább a fájdalom menj orvoshoz.A gyógyszertárban vegyél aranyér elleni krémet ,a testápolót felejtsd el.
2013. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vagy kirepedtél vagy kijött az aranyered. nézd meg tükörben. a dudor aranyér lehet, ha repedés van rajta akkor berepedt. ne hagyd legközelebb idáig fajulni, ha kell akkor menj, ne tartogasd mert felgyülik ahogy most és iszonyu nagy lesz.

értelemszerüen aranyérre krém kell. ha wc-zel akkor meg elötte kend be vmi krémmel (ha sebes akkor olyannal amit sebbe is lehet,már ha van iylen. könynebben csuszik.

2013. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. márc. 30. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha vérzik,vagy sebet látsz kend be valamilyen fertőtlenitó krémmel pl.Bepanthen plus.
2013. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A beöntést és és erőteljes hashajtást hanyagold,mert az is fokozhatja a panaszaidat. Igyál sok folyadékot,egyél rostost,gyümölcsöt.Azt kell elérni,h könnyű legyen a székelés,de a hasmenés ugyanúgy nem jó,mint a székrekedés.A bogyóra pedig kenjél aranyér elleni kenőcsöt.Sokféle van, ami recept nélkül is kapható.
2013. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Glicerines kúpot használj amíg rendbejön. Kend be vazelinnal, így könnyen ki fog jönni a széklet.

Utána aranyér-kenőccsel kenegesd.

2013. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! a beöntést próbáltam ki, és hashajtást, meg mellé sok gyümit ettem. mostmár minden jobb, és kenegetem :)
2013. ápr. 2. 18:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!