Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Viszkető fejbőr! Hogy tudnám...

Viszkető fejbőr! Hogy tudnám enyhíteni?

Figyelt kérdés

Tegnap festettem be a hajam. Mára elkezdett i

iszonyatosan viszketni. Tudom, hogy a festék tehet róla, engem csak az érdekel, hogy hogy tudnám mérsékelni ezt a kibírhatatlan viszketést


2013. márc. 31. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez allergia lehet, és erre nem tudom van-e jó megoldás, én bevennék először is nagy adag kalciumtablettát és esetleg valami bőrnyugtató pakolást próbálnék ki-mondjuk olivaolaj-méz-kamilla. Nekem korpától szokott viszketni, és arra jó az ecetes vízzel való hajöblítés vagy még jobb a Vichy kék cimkés Dercos samponja, de az elég drága.
2013. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben most nem tennék rá helyileg semmit.Bármi,ami tartósítószeres, festék,illattanyagos fokozhatja a viszketést,allergiát. Igyál Calcium pezsgő tablettát és,ha elmész ügyeletes gyógyszertárba lehet venni recept nélkül antihisztamint(pl.Cetirizin).
2013. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Többször jártam már így, sajnos nem találok egy jó hajfestéket amitől nem viszket a bőröm. Panthenol habot vegyél a patikában és éjszakára a fejbőrödet kend jól be vele. Reggel sajnos hajat kell mosni, mert zsíros a szer. Nagyon hamar 1-2 nap alatt rendbe fog jönni.
2013. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha valakinek mindegyik márkájú festéktől viszket,allergiás a bőre,érdemes a színen is elgondolkodni. A fekete festékeket (ruhafesték,hajfesték,kozmetikumok)a parabénra érzékenyek nem bírják,a vörös festékeket pedig a chrom érzékenyek viselik nehezen. Ezt is gondold végig!
2013. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!