Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 138/70-es vérnyomás 77-es...

138/70-es vérnyomás 77-es pulzussal nagyon rossz eredmény?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, ülőmunkát végzek, nem szedek gyógyszert, nem dohányzok és nem sportolok.


Eddig alacsony vérnyomásom volt, sokszor be is ájultam. Most viszont megmértem (csuklós vérnyomásmérővel) és ennyit mutatott. Nyugalmi állapotban.

Aztán rá pár percre hozzám mérten normális érték volt, 107/59, majd harmadszorra megint 131/73. Ez így normális vagy aggódnom kellene?


2013. ápr. 6. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A vérnyomás és a pulzus egy állandóan változó dolog. Befolyásolja pl. a mozgás,érzelmi reakciók. A vérnyomás érteke 100/60 és 140/90 között normális. A pulzus pedig 60 és 90között. 100 felett beszélünk csak tachícardiáról.Úgyhogy a Te értékeid teljesen normálisak.

Amúgy a csuklós vérnyomás mérők nem igazán jók,nem mutatnak pontos eredményt.

2013. ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Normál esetbe nem baj, ha ennyi, de ha neked eddig alacsony volt, akkor lehetséges. De ez pár mérésből még nem szűrhető le. Ha aggódsz, mérd egy hétig minden nap négyszer ötször, és írd fel. Ha rosszak az eredmények fordulj orvoshoz. De még akkor sem biztos hogy baj van. Egyébként az időjárás miatt is lehetett ilyen vérnyomás változásod.
2013. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!