Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet csináltatni egyedi...

Hol lehet csináltatni egyedi gerincfűzőt? Korzettet?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak szeretnék.

Tudtok elérhetőséget mondani, és tapasztalatokat?

Kedves, megbízható, nagyon jó szakemberre lenne szükségünk.

Köszönöm!


2013. ápr. 9. 20:47
 1/6 anonim válasza:
Milyen fűzőről lenne szó? Amolyan rongyfűzőről vagy a gerincferdülés kezelésére használtról? :)
2013. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ami jót tesz az 53 éves Anyukám hátának. Ugyanis a gerincformája megegyezik az S betűvel.
2013. ápr. 23. 20:45
 3/6 anonim válasza:

Nem biztos hogy annyira drámai a helyzet mint gondolod, lehet, hogy a gyógytorna is elég.

Mindenesetre azt javasolom, hogy menjen el orvoshoz, és kérjen beutalót a kórházba valamilyen gerincorvoshoz aki megnézi, és elmondja hogy mi a teendő. Engem először röntgenre is elküldtek, már a leleteimmel együtt mentünk az orvoshoz. Nem tudom Nálatok ez hogy van de nálunk a röntgenhez is kell külön beutaló amit szintén a háziorvostól kaptunk.

Szóval ha már megvannak a leletek meg minden ami kell, akkor a gerincorvos is megnézi az Anyukád hátát. És már feljebb írtam elmondja mit kell csinálni.

Az én fűzőmhöz ott helyben a kórházban vettek mintát pár héttel később. Az úgy néz ki, hogy le kell vetkőzni, (bugyira) adnak egy hosszú atlétát, és körbetekernek ilyen gipszes-gézes cuccal ami majd rád szilárdul, aztán egy szikével levágják. Úgy négy öt hét múlva kész is lesz a fűző.

Ez elég moridul hangzik de annyira nem durva :)

Szerintem a Te Anyukádnak nem fognak fűzőt felírni, azt még a növésben (18-20 év alatti) gyerekeknek csinálják, mert az ő csontjaikat még lehet korrigálni.

Rosszabb esetben műtét vár Anyukádra. Ez elég húzós, de nem tudok róla sok mindent mondani mert engem nem műtöttek. ( de különböző honlapokon utána lehet nézni )

Szurkolok hogy, a Te anyukád megússza egyszerű gyógytornával, vagy fűzővel és gyógytornával (fűző mellett még többet is kell gyógytornázni mint amúgy)

Remélem tudtam segíteni, így hirtelenjében ennyi jutott eszembe, de ha akad kérdésed amire nem válaszoltam akkor nyugodtan küdlj nekem privit.

Szurkolok Nektek!

2013. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen bő választ írtál :)

Anyunak tényleg iszonyatosan ferde a gerince, már kiskorában is gyógytornászhoz járt. Volt vele orvosnál, Pesten is egy speckósnál, aki kivizsgálta. Ő jó lenne neki, de sajnos nem tudja megoldani a feljárást, nincs rá pénz. A közeli nagyvárosba járt be egy darabig tornára, de az is befejezte, mert szintén nem volt olcsó.

Azért szeretnénk valami otthoni, hosszú távú megoldást, csak nem tudjuk, h mi lenne a legjobb.

Egyébként a tartásán semmi se látszik meg, az orvosok is csodálkoznak rajta, hogy ilyen egyenes háta van. Csak feszülős felsőt nem tud felvenni, mert akkor látszik a deréktáján a púp, ahogyan az izmok nem a megfelelő helyen vannak.

Ahol Pesten volt Anyu, ott még a leletet se volt hajlandó elküldeni neki a nő.. mivel, hogy nem fog feljárni hozzá. Pedig szegény sokszor telefonált, hogy legalább azt küldje el, hogy megtudja mutatni "bárkinek", hogy mi a pontos diagnózis.

Sajnálom :( mert fájdalmai vannak.

2013. ápr. 29. 21:02
 5/6 anonim válasza:

Sajnálom... szörnyű, hogy manapság milyen hozzáállása van az orvosoknak.

Nekem javasoltak ilyen nagy gimnasztikai labdát, amin ha ülsz az állítólag javítja a tartást, pár ezer forintért lehet is venni jó minőségűt. Meg vannak ilyen mindenféle tartásjavító párnák is. És a térdeplőszékről is azt hallottam, hogy jó mert a térden van a súly, és a gerinc tehermentes... Ha tudod milyen fajta ferdülete van Anyukádnak akkor nézhetsz az interneten ilyen gyakorlatokat amiket otthon megcsinálhat.. nem az igazi de azért mégis csak jobb mint a semmi...

Azért remélem sikerül eljutnotok egy rendes orvoshoz!

2013. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha anyukád gerincének jól kivehető "S" alakja van, akkor de, pontosan olyan drámai a helyzet, mint gondolod. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy kívülről gyakran teljesen mást lát az orvos. Ez a gerinc felépítése illetve az izmok elhelyezkedése miatt van; egy éve speciális gyógytornát végzek és korzettet is kell viselnem, a hátam pedig szinte teljesen szimmetrikus lett, ám a gerincem valójában csak 2 fokot javult. Ez van, sajnos ezzel a buktatóval is meg kell birkózni. A súlyos gerincferdülés iszonyatos fájdalmakat tud okozni, és a belső szerveket is roncsolhatja. Keressetek fel megfelelő szakembert, ez nem játék!
2013. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!