Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 13 éves unokahugom, naprol...

A 13 éves unokahugom, naprol napra zárkózottabbá válik, pszihologus segithet szerintetek?

Figyelt kérdés
Jó pár éve már nem szol senkihez,az utcán ha találkozzok vele és megszolaltatni szeretném csak lesujtott fejjel ál es mereng maga elé.Azt hittük ezt majd kinövi de nem hogy szociálozodna inkább jobban bezárkozik magában.Megemliteném,nagyon apás,a bátyám meg sajnos alkoholista,részegen sokat veszekszik sogornőmmel.Segithet szerintetek egy pszihologus???

2013. ápr. 10. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet ez miatt lett zárkózott mert ugye az apja miatt szégyenkezik, és ez egy mély seb a lelkébe amit csak szakdoki tud kezelni, de az sajnos kevés, ide kell a családi összetartás, meg a barátoknak is mellette kell lennie hogy kiheverje valahogy. Sajnos ide a pszichológus kevés, de kezdő lökésnek viszont jó, javaslom hogy te is beszélj a dokival ha eljuttok odáig.
2013. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha bármit is szeretnék ajándékozni,pénzt,tárgyakat azokat sem fogadja el.Ezért tettem is fel a kérdést pszihologus segithet-e szerintetek,sajnálom szegény lányt,jó tanuló,csak nem komunikál abszolut senkivel az szülein kivül,meg édesanyámmal sem.Jó pár évvel ezelőtt kezdődött kialakulni nála ez a bezártság,mindig abban reménykedtünk majd kinövi,de sajnos nem az történik.
2013. ápr. 10. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld kimozdítani otthonról. Nekem anno szüleim válásánál hasonló gondom volt. Bezárkóztam elég durván. De szerencsére keresztanyám észnél volt, és ajándékutalványból elvitt engem meg unokabátyámát 3 napra egy 4 csillagos szállodába pihenni. Jót tett a lelkemnek. Tudom hogy ezt így nem mindenki engedheti meg magának, csak példaként említettem, hogy vidd el valahova... még ha eleinte kicsit ellenkezik is, valahogy beszéld rá.
2013. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Második válasz adó,jó ötletnek tartom én is a kimozdulást,megprobálok nekik szervezni nyárra egy Budapesti kirándulást,a sogórnömnek,lányának meg esetleg egy korabeli lánykának.

2013. ápr. 10. 22:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Szomorú, de a bátyám ma reggel elhunyt elég fiatalon,44 évesen.Az unokahugomnak egy ujabb csapás.Isten nyugysztalja
2013. jún. 4. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!