Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolásokat vizsgáló fogorvoso...

Iskolásokat vizsgáló fogorvosok mennyire képzettek? Miért néznek minden fekete pontot lyuknak?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet:


2 és fél éve járok fogorvoshoz. Az utóbbi fél évben szinte hetente-kéthetente járok, mert gyökérkezelték az egyik fogamat, meg ugye a fogszabályozás. Év elején mentünk sulival, ahol a doki mondta hogy a jobb alsó hátsó fogam lyukas. Rendben, következő alkalommal megnézettem a fogorvosommal, aki megkaparászta elég alaposan, mondta, hogy mivel teljesen kemény, ez csak elszíneződés. Tegnap újra osztállyal mentünk, most egy másik orvoshoz. Megvizsgált, de most a másik oldalt lévő fogamat mondta lyukasnak. Tájékoztattam, hogy az nem lyuk, hanem elszíneződés. Elkezdett okoskodni, hogy már pedig az lyuk mert a szonda így meg úgy megállt benne. Kicsit rosszul érintett, hogy úgy járok fogorvoshoz, mint más a sarki boltba, mégis az én nevemet olvassák fel az egész osztály előtt, mert nem egészséges a fogam. Kicsit megalázva is éreztem magam, mert nekem a lyukas fogból az igénytelenség szűrődik le. Legközelebb a másik fogamat is megnézetem, amint megyek fogorvoshoz. Kicsit kételkedem a fogam lyukasságában, mert még egy embert nem ismerek, aki ennyit jár, mint én. A barátnőmnek is az előző orvos lyukas fogat mondott, megnézette, és kiderült, hogy semmi baja.

Mennyire hozzáértőek azok, akik az iskolásokat vizsgálják? Van valami céljuk azzal, hogy minden lehető fogat lyukasnak mondanak? Veletek történt hasonló?



2013. ápr. 11. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva történt. Mivel a fogdokinak más páciensei is vannak, ezért velünk megpróbált a lehető leggyorsabban végezni. Vagyis az egész osztálynak hibátlan fogakat állapított meg. Sokan úgy szóltak rá, hogy nekik lyukas foguk van, vagy fogkő vagy bármi más.
2013. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elszíneződésben lehet lyuk. Én olyan suli dokihoz jártam a sulival aki ugye alapból a körzeti fogorvosom, és ő is kezeli a fogaimat, és ő mondta hogy elszíneződés az már azt jelenti hogy rohad a fog és lehet hogy már van benne egy nagyon pici lyuk is, ami csak nagyobbodhat.

Persze régebben anyám ismerőséhez jártam aki magán fogorvos és ő mondta hogy elszíneződés meg semmibaja, tehát az iskolai orvosok is képzettek ebben mert ugye nem csak iskolásokat kezelik hanem más oda tartozó betegeket, és azok is ugyanolyan képzettek.

Az elszíneződés nem feltétlen jár lyukkal de akkor már könnyebben lehet, és azt jobb kezelni hogy ne legyen lyukas.

2013. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elmentem fogorvoshoz, azt mondta hogy elszíneződés, meg hogy még jó párszor azt fogják mondani rá, hogy lyuk. De kaptam róla papírt is, hogy egészségesek a fogaim.
2013. ápr. 19. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!