Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tölcsér mellkas műtét utáni...

Tölcsér mellkas műtét utáni napok/hónapok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogyha meg műttetem magam, akkor az utána elkövetkezendő napok/hónapok hogy telnek, fájdalmasan-e vagy nem is érzek semmit utána? Viszont a legfontosabb számomra hogy utána mikor lehet elkezdeni sportolni? Imádok futni, ez a kedvencem, és azt utána mikor lehet elkezdeni?
2013. ápr. 14. 00:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Első hét: fájdalom minden egyes pillanatban amikor megmozdulsz

Első hónap vége: Már fel tudsz kelni az ágyból úgy hogy nem ordítassz a fájdalomtól.

Második-harmadik hónap: Itt már tudod magad terhelni, nem fog fájni minden egyes mozdulat.


Én az első hónaptól biciklivel jártam suliba, 4. hónaptól tesiztem.

Hallottam olyanról is aki 1 hónap után már úszott. A lényeg hogy a műtét után fokozatosan tornázz minden nap, és pihenj is mellette rendesen. Eleje nehéz, de szerintem bőven megéri, pár hónapig 10-20-50%-os leszel csak, de később észre sem lehet venni hogy bent van a lemez. A tölcsér mellkastól pedig örökre megszabadulsz. :)



Nekem most vették ki a 2 lemezt egy hónapja, ez már semmiség volt 1,5 nap fájdalommal.:)

2013. ápr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!