Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor is hat egy gyògys...

Akkor is hat egy gyògyszer, ha nem egészben nyelem le?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy kis gyògyszerfòbiám,a hatalmas gyògyszereket nem bìrom egybe lenyelni. Most antibiotikumot kell szednem,és persze elég nagy kapszula. Összetörtem,és úgy ittam meg. Ugye ìgy is fog hatni?
2013. ápr. 17. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet gond, ha kettétörted, de ha porrá törted, az már lehet problémás.

Például ha a gyomorban kell feloldódnia, akkor okozhat a nyelőcsőben irritációt. Ha kapszula és por van belül, akkor azt nem szedheted szét, mert annak a megfelelő helyen kell feloldódnia.


Mi ez a gyógyszerfóbia? Ha a gyógyszert nem tudod lenyelni, akkor hogy eszel például? Mindent pépesítesz? Ez most nem kötözködés, csak kíváncsi vagyok.

2013. ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi gyerekkent rendszeresen porratörve, nutellaval kaptuk be a gyogyszereket, es hatottak. De a kapszulaval ilyet tenyleg nem lehet csinalni.
2013. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Tökéletesen átérzem a helyzeted, én gyerekkorom óta képtelen vagyok a kis c-vitaminnál nagyobb gyógyszert bevenni, de van, hogy még azt sem sikerül. egyszerűen amikor le akarom nyelni, a nyelőcsövem "begörcsöl" és nem hagyja magát. nagyon apró darabokat szoktam leharapni belőle, van, hogy fél órán át veszek be egy gyógyszert ,elharapdálva. porrá azért nem zúznám, ki tudja... 22/L
2013. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kapszulát szét lehet szedni, és a benne lévő port lenyelni.

Bár azért kapszulába rakják, mert az könnyen lecsúszik.

Nekem is fóbiám van, én a száraz nagy alakú gyógyszerekkel vagyok így, az algopyrint is 4 felé tördelve tudom csak bevenni.

2013. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem azért rakják kapszulába, mert könnyen lecsúszik, hanem mert nem mindegy, hol szívódik fel a gyógyszer hatóanyaga... Nem minden gyógyszert lehet porrá törni sem, van, amit egyben kell lenyelni.
2013. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi hogy ìrtatok! Nem kapszuláròl van szò,hanem nagy fehér,kemény gyògyszerről. Ahogy az egyik válaszolò is ìrta,hiába teszem jò hátra a gyògyszert a nyelvemen,nagy korty vìz,és amikor nyelnék,beparázok hogy félre fogom nyelni. Tehát akkor ha aprò darabokban pròbálom lenyelni,akkor azért fog hatni? Jò lenne minél előbb meggyògyulnom...
2013. ápr. 17. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a másik parás :D Hatni fog, ne aggódj, de inkább harapdált el, mint porrá zúzd. Kicsit körülményes, de inkább, mint hogy félrenyeld.
2013. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!