Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 10 éve van már refluxom,...

10 éve van már refluxom, súlyos gerd3as stádiumú. Hiába szedem a protonpumpagátló gyógyszert, nem nagyon segít. Van aki műtét nélkül gyógyszerrel helyrejött?

Figyelt kérdés
Még csak 35 éves vagyok és nagyon szenvedek, köhögés, mellkasi fájdalom, rekedtség. Van olyan aki ilyen súlyos stádiumban élt és helyrejött? Műtétről mik a tapasztalatok?
2013. ápr. 17. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Hál istennek én nem voltam ilyen stádiumban!


De szenvedtem a reflux betegségtől, torok gyulladás, maró érzés a torokban stb.


A megoldás egy roppant egyszerű dologtól következett csak be!


Mégpedig az adalék mentes, antibiotikum és vegyszer mentes élelmiszerektől!


A mai reflux betegséget egytől egyik a hulladék étel okozza és még sok más betegséget is! Már egy paradicsom sűrítmény is "mérgező" lehet hosszútávon! Meddig tart paradicsomból megcsinálni az aznapi paradicsom leveshez? 10perccel több időt vesz igénybe! Hozzá a tésztát is otthon rendes minőségi lisztből és szabadtartású tyúknak a tojásból (bio, azaz nem adnak antibiotikumot a csirkének stb.) kell elkészíteni!


Sajnos Magyarországon ez a bio még nem annyira elterjedt, és nehezen lehet megtalálni azokat a boltokat, ahol tojástól a húsig a salátáig minden kapható és ellenőrzött termékek legyenek!


De esetleg tanyasi csirkét fel lehet kutatni, illetve tojást stb.!


Tessék áttérni egy olyan étrendre, ahol még a kenyeret is otthon sütjük, margarint nem fogyasztunk, és sóval sózunk nem pedig káliummal ami a gyomorba érve só savat hoz létre stb. Félkész, kész ételt nem szabad enni! Sorolhatnám elég sokáig a listát...


Ilyen stádiumból is biztosan vissza lehet jönni, ha minőségi ételeket eszünk, (erről nincs tapasztalatom)! Nem olcsó sajnos, de megéri (egy főre kb. 12ezer Ft így amit élelmiszerre költök)!


7ezer Ft-ból kijönnék hetente, de szerintem előbb utóbb elmenne az a másik 5000Ft hetente a gyógyszerre!


Eredmény idáig (fél év alatt):

2hét: Megszűnt a reflux betegségem

4hét: Jobb lett a közérzetem, fittebb vagyok

8hét: Beállt a vérnyomásom


Ezek az én személyes tapasztalataim, még sorolhatnám ezt is tovább!


Jobbulást kívánok!

2013. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ragadjunk ki egy példát:


Kíváncsiságból nézze meg a sójának az összetételét, már ha egyáltalán feltüntetik! Csomósodás gátlóra sincs szükségünk és főleg nem ennyi káliumra, a só 98% nátrium, és hülyeség, hogy vérnyomást emel, annyit együnk belőle amennyi jól esik, a szervezet ki tudja üríteni a felesleget, a káliumot igen lassan csak! A himalája sót tudom ajánlani, néha össze áll.. ebből sincs baj, egyet az asztalra csapunk vele és már jó is! :)


Felvágottakat is kerülni kell, minden ami félkész, kész termék! A felvágott egy adag csont, rohadt hús és jó sok ízfokozó, hogy finom legyen a hulladék, mellék termék!

2013. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!