Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Taknyot vagy valami nyálkás...

Taknyot vagy valami nyálkás cuccot felöklendezek már 1 éve. Ez mitől van?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve a mandulám miatt valami nyálkás cucc termelődött folyamat a torkomban amit folyton kiköptem. Egyszer elkezdett vérezni a mandulám gondolom attól amiért megerőltettem a sok krákogással. Azóta a mandulám mintha eltűnt volna az egyik, és folyamatosan azóta is termelődik valami nyálkás cucc de az is lehet takony a torkomban fogalmam sincs mi. Voltam már többször is orvosnál azt mondta, hogy a mandulám meg van csak valószínű összement. Csak érdekes mert előtte meg nagyobb volt. És már volt azóta több mandula gyulladásom is egyszer se dagadt be mégis fájt. Említettem a háziorvosnak azt is hogy már 1 éve valami cucc napi szinten többször is meg folyamat termelődik a torkomban. Azt mondta slejm a dohányzás miatt. Leszoktam a cigiről visszamentem azt mondta, hogy még utána is termelődik a slejm még 1-2 hónapig. Na azóta már eltelt fél év 1 szálra se gyújtattam rá és még mindig termelődik ez a nyálkás valami. Voltam fül orr gégészeten ott vettek abból a nyálkás cuccból a torkomról mintát elküldték vizsgálatra és mondták hogy semmilyen bakteriális fertőzésem nincs. De akkor mi az isten ez? Lehet sima takony ami valami rendellenesség miatt a torkomba folyik az orromból?? (Mert kb. 1 éve tört el az orrom is és valami megmozdult esetleg??)

Mi a bánatot tudnék ezzel kezdeni??



2013. ápr. 19. 06:09
1 2
 1/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak egy gondolat, nem lehet, hogy kicsit magas a gyomorsavad és azt érzed a nyelőcsövedben. Kapj be ilyenkor egy savlekötőt, egy próbát megér. Kipróbálhatsz néhány nyákoldót, szájvizet, esetleg flogozolt, tantum verde spriccelőt. Minden esetre furcsa, hogy egy ennyire hétköznapinak tűnő dologra nem találnak magyarázatot. Talán érdemes lenne magán úton felkeresni egy orvost. Jobbulást és bocs a sok zöldségért amit összehordtam, de jobb ötletem nincs.
2013. ápr. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Én kivetetném a mandulámat. A torok és az orr az Eustach-kürtön keresztül van összeköttetésben, azon nem folyik vissza ennyi takony:)

Sérülni sem nagyon tud, mélyen van, az arcüregednek kellett volna beszakadni, de az meg elképesztő fájdalommal jár.

Szerintem a mandulád rosszalkodik, az mindig tud vicces dolgokat csinálni.

2013. ápr. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az Eustach-kürt a középfület köti össze a garattal nem az orrot.

Az orrüregek az u.n. choanákkal nyílnak be a garat felső részébe. Ahogy már írták próbáld meg a savcsökkentést(erre nagyon jó Salvus víz),esetleg valamilyen allergén is kiválthatja az állandó váladéktermelést,illetve ha van egy krónikus melléküreg gyulladásod,orrsövény ferdülésed. De gondolom azokat említették volna a gégészeten.

2013. ápr. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy a gyomorsavam mivel ezt a váladékot ki tudom köpni is és le van rakódva az egész torkomban ragacsos orrváladék szerű valami. Lehet orr váladék. én erre tippelek, mivel érzem, hogy folyik le valami az orromon keresztül a torkomba (bár nem vagyok biztos benne, hogy az orromból jön) és mikor ezt érzem egyből ki is tudom köpni a váladékot. orvoshoz meg hiába megyek ha elküld. Lehet valami elzarodas, gyulladas lehet legbelül ami miatt a torkomba folyna az orrváladék jelentős része?? Persze az orrom nincs eldugulva.
2013. ápr. 19. 07:46
 5/13 A kérdező kommentje:
Sőt a torkomban felfedeztem már pár hónapja vörös dudorokat is, de azok lehet ott voltak eddig is nem tudom.
2013. ápr. 19. 07:47
 6/13 anonim ***** válasza:
A gyulladás kijött volna a vérképeden, CRP-nek emelkedettnek kell lennie.
2013. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Krónikus gyulladás nem mindig látszik a labor eredményeken. Melléküreg RTG történt?
2013. ápr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Se vérképet se mellüreg RTG nem történt. Mindkettőhöz gondolom kell beutaló a körzeti orvos pedig nem utalt be.
2013. ápr. 19. 10:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát,igen. Ha kéred nem ad beutalót?
2013. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ugyanigy vagyok én is, voltam orvosnál és azt mondta semmi bajom, megvizsgálták a váladékot de semmi. Reggelente felkelek és teli van a torkom váladékkal. Eag
2013. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!