Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomással küzdök. Mi...

Magas vérnyomással küzdök. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Magas Vérnyomás / Hipertónia


16 éves korom óta szenvedek magas vérnyomással, erős gyógyszert szedek amivel próbálják csökkenteni kisebb nagyobb-sikerrel.

Jelenleg 20 éves vagyok az orvosok még nem fedezték fel mi a valódi problémám, nem tudják megmagyarázni mi okozhatja nálam a hipertóniát. Eddig 4 orvosnál és egy természet gyógyásznál fordultam meg, egyik se hozott eredményt.

Vizsgálataim: Veseizotóp,MR ahol a vesét nézték, MR ahol a szívemet nézték, 4 ultrahang szintén vese és szív. Több labor vizsgálatom is volt, hormonokat is

vizsgáltak de sehol NEM találtak rendellenességet ami magyarázná. Nem dohányzom, nem drogozom, és nem szedek semmiféle szteroidot vagy étrend-kiegészítőt.

3 évig versenyszerűen kenuztam, ekkor jelentkeztek a problémák. Az életem viszonylag stresszes, könnyen felkapom a vizet.Jelenleg is sportolok és törekszem a minél egészségesebb életet élni.

Olyan ötleteket várok melyek akár kicsit is de magyarázhatja a magsavérnyomást esetemben.

Kérdezzetek nyugodtan.

Előre is köszönöm!

20/F



#magas vérnyomás #hipertónia #szív és érrendszeri megbetegedés
2013. ápr. 20. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Stressz csökkentése? Valami, amitől lenyugodnál? Esetleg túlsúly?
2013. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elég érdekes dolog.Ha rendszeresen sportolsz,nem hiszem,h túlsúlyod lenne, stressz miatt pedig nem valószínű,h valakinek 16 éves korára komoly magasvérnyomása lenne.

Koponya MR-t,CT-t nem csináltak?

A hormon vizsgálatoknál miket néztek?

2013. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Stresszt mondták sokan, és próbálkoztam homeopátiás nyugtatóval de túlzottan elnyomott(fáradt lettem tőle, álmos stb). Koponya MR-t nem csináltak. Elvileg minden olyan hormont néztek ami okozhat hypetoniát és még drogtesztet is hogy hátha hazugok de semmi. Az egészben az a legmeglepőbb hogy jelenleg az anabolikus szteroidokról írok egy kis disszertációt és sok tünet megegyezik. Pl: Enyhe szívnagyobbodás(amit a sportnak tudtak be), ugyebár a magas vérnyomás, hirtelen idegesség. Eddig ezeket találtam melyek rám illenek, bár ezek lehetnek más tünetei is. Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani de már arra is gondoltam hogy a hölgyek által szedett fogamzásgátlók bekerülnek a vizekbe és ezeket víztisztítás folyamán során nem lehet kiszűrni. Magyarán megisszuk, elfogyasztjuk. Ezek nem csak a májban tudnak felszívódni hanem már közvetlen a nyálkahártyán, de ezeknek ürülnie kéne. Mért halmozódna fel...


Huhhhh sorry nagyon belelendültem

2013. ápr. 20. 10:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok túlsúlyos. 21,07-es a BMI-om
2013. ápr. 20. 10:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál hirtelen idegesség,magasvérnyomás a szimpatikus "túlsúly" miatt is jelentkezhet.Ezért kérdeztem a koponya MR-t,és a hormonvizsgálatokat(acetilkolin),mert a szimpatikus túlsúlyban szerepe van a hyphysisnek és a mellékvesének.
2013. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs Hypophisis :)
2013. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy sokszor soha nem derül ki a magasvérnyomás oka.
2013. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú Értem nagyon köszönöm :) Ezen a vonalon is elindulok! :)
2013. ápr. 20. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!