Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Solutio antisudorica a magas...

Solutio antisudorica a magas alumínium tartalma miatt mennyire lehet káros?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 08:46
 1/9 Napsugar11 ***** válasza:
52%

A nehézfémek számos enzimreakciót gátolnak, mert kiszorítják a nyomelemeket (szelén, cink, réz, vas, króm, mangán) a kötéseikből.

alumínium: A harmadik leggyakoribb elem a Földön (8,13%) és a leggyakoribb fém a földkéregben. A természetben elsősorban kevésbé oldható oxidok és szilikátok, agyagásványok formájában van jelen, így a biológiai rendszerekben csak nyomokban jelenik meg. Bár az alumíniumnak nincs szerepe az emberi sejtműködésben, magasabb koncentrációban toxikus hatást mutat; az alumínium kitettség különösen vesebetegek számára jelent kockázatot. Nagy mennyiségben az alumínium mérgező az idegrendszerre is, mivel megváltoztatja a vér-agy gát működést. Az alumínium lerakódhat a csontokban. Nem fémes formában az alumínium és vegyületei általában mindenhol megtalálhatóak a közvetlen környezetünkben: ivóvízben, alumínium bevonatú konyhai edényeken, dezodorokban valamint testápolók és kozmetikai szerek összetevői között, mint a különböző krémek, barnító folyadékok. Általában dörzsanyagként, izzadás gátlóként, sűrítő anyagként, fedő anyagként és fizikai fényvédő gyanánt kerülnek a kozmetikumokba. Számos élelmiszerbe (sajtok, sütőport tartalmazó pékáruk, sütemények, fagyasztott tészták, szójalapú fehérjék) kevernek a feldolgozás során különböző adalékanyagokat (alumínium-ammónium szulfát E523, alumínium por E173, alumínium-szilikát E554 és E559, alumínium-sztearát E391, alumínium-szulfát E520). Az alumínium port élelmiszerekhez adagolva, élelmiszer színezékként használják, így például az E173-adalékanyaggal ezüstszürkés színhatás elérése a cél az adott termék felületén. Egy átlagos felnőtt naponta 30-50 mg alumíniumot eszik meg.A gyerekek kis mennyiségű alumíniumnak lehetnek kitéve az oltóanyagok révén. Mindemellett kis mennyiségben az alumínium a szervezetbe juthat a főzés során is, az edényekből történő kioldódás útján.Bőrön keresztül a hagyományos alumíniumpalackozású dezodorok miatt jut be, amik különösen rossz hatásokkal bírnak, főleg ha azt frissen borotvált bőrre alkalmazzuk, mivel a borotválkozás során okozott apró sérüléseknek köszönhetően az alumínium gyorsabban behatol a szervezetbe. Továbbá a testápolási termékekkel, krémekkel, vagy sminkelés közben kerülhet az anyag a bőrünkön keresztül a szervezetbe. 1972-ben dialízissel kezelt vesebetegek között figyelték meg a súlyos idegrendszeri károsodást okozó tüneteit, melyeket alumínium mérgezés okozott. Azóta a dializáló folyadékok alumínium-mentesítése megszüntette a problémát. Az alumíniumnak a szervezetre legkevésbé terhelő hatásai közé a gyomor-bélrendszeri irritációja tartozik. Több kutatás is felhívta a figyelmet az Alzheimer-kór és az alumíniumkitettség kapcsolatára.Lenyelés, belélegzés és bőrrel való érintkezés során csak nagyon kis mennyiségű alumínium kerül a véráramba. Ugyanis a tápcsatornából csupán az alumínium 0,1–0,3%-a szívódik fel és ennek több mint 95%-a a vizelettel kiürül, további 2%-át az epe választja ki. A szervezetben maradó alumínium viszont a csontokba kerül. A lapos csontokban a felezési ideje 1,4 év, a csöves csontokban 29 év.Hogyan kerülhetjük el az alumínium bevitelt? -Ha lehet, ne válasszuk alumínium dobozban árult üdítőket, mert az alumínium beoldódik a folyadékba, majd onnan a szervezetbe jut. -Alumínium kávéfőző helyett részesítsük előnyben a rozsdamentes acélból készültet. -Alumínium bevonatú dobozok helyett használjunk üvegeket.-Oda kell figyelni az egészséges táplálkozásra! - a kalcium, magnézium és a vas megfelelő mennyiségű bevitelére. Bizonyított, hogy azoknál, akik túl kevés kalciumot és magnéziumot, viszont ezzel együtt túl sok alumíniumot vesznek fel, bizonyos enzimatikus folyamatok zavara jelentkezik. A megfelelő ásványi anyag ellátásra nap mint nap oda kell figyelni! Magnéziumforrás lehet a tökmag, mandula, dió, barna rizs; kalciumforrások pedig a lazac, szardínia, brokkoli vagy a spenót. -Sok élelmiszer összetevői közt szerepel a maltóz, mint ízfokozó. A maltóz segíti az alumínium vérbe, majd az agyba jutásához szükséges feltételek megteremtődését. A maltóz adalékanyagot tartalmazó termékek mérsékelt fogyasztása javasolt (pl.: kakaós italok, sör, sült termékek). -Körültekintően vásároljunk alumíniumsókat tartalmazó dezodorokat, és kozmetikai szereket. -Kerüljük a nagy mennyiségű alumíniumcsomagolású antacidokat és a pufferált aszpirint, valamint mindenképpen az utasítás szerint szedjük ezeket a gyógyszereket.


Forrás: kockazatos.hu

2013. ápr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én a naturlande-es termékekröl pedig jókat gondolnék, azonban azaluminium nagyon nem jó. Alzheimerhez vezet pl. Biztos hogy nem használnám. No meg az izzadás sem véletlenül van. Ha külsöleg teszel ellene, azzal a szervezetednek nem teszel jót.
2013. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is nem egyszer utána olvastam, viszont tényleg rengeteg nő használ pl alumíniumos dezodort(és akkor náluk mi a helyzet?), viszont nekem ez kevés. Beszereztünk ilyen antisudorica oldatot,még csak 2szer használtam, viszont sokkal jobb. Ciki ez az izzadás dolog és úgy tűnik ez az egyetlen ami használ.


Viszont amúgy sem naponta akartam alkalmazni, de heti használattal vagy egy hónapon keresztül nagyon káros lehet? Mert lehet ez a pár használat is eléggé tartósan el tudja tüntetni a túlzott izzadást. Emellett izzadok olyan helyen, ahol nem zavar. Csak kíváncsi lennék, hogy megéri-e nem szenvedni vagy túl kockázatos ez a megoldás.


A vesémmel tudtommal nincs gond.

2013. ápr. 21. 14:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Te tudod neked mi éri meg. Aki már megjárta annak megvan pl eléggé a véleménye.
2013. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De én még nem hallottam olyanról, hogy valaki ezzel megjárta. Azért is tettem fel ezt a kérdést....
2013. ápr. 21. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
aluminium mérgezés, nehézfém túlterheltség, ilyenekre keress.
2013. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most volt a lifenetworkon róla egy adás. Igazából, az ÖSSZES dezodorban van alumínium. A Soulito-t pedig csak az elején kell használni napi szinten, úgy 1-2 hétig, annyi alumínium meg nincs az anyagokba, hogy veszélyes legyen. Az 1-2 hét után pedig egyre kevesebbszer, van, akinek utána már elég havonta 1x.
2013. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:) Én nem használom naponta, csak mikor érzem, hogy kezd elmúlni a hatása és nem akarok izzadni.:)

Egyébként azt tudtam, hogy a dezodorban is alumínium van. :) De az alumínium mentes semmit sem ér..

2013. jún. 27. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!