Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 2,5dl vodka es 3 doboz...

Napi 2,5dl vodka es 3 doboz sör elfogyasztasa alkoholizmusnak szamit?

Figyelt kérdés
SZerintem igen:( Csak az nem latja be aki megissza ezt a mennyiseget. Jelenesetben a vlegenyem.Hetvegen tobb sor, hetkoznap meg mindig meg van az indok h most faradt, most vmit unnapelunk, mindjart pentek, pentek..mindennap..en hogy tudnek neki segiteni ha mar azon is megsertodik ha felhoozom a temat
2013. ápr. 27. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szia! nálam detto ugyanez a helyzet, és mikor szólok akkor felháborodik h csak annyit iszik amennyi jólesik, meg hogy munka után egy férfi nehogy már ne ihasson meg pár sört meg egy kis töményet....A cigivel még rosszabb a helyzet...meg felhozza hogy mert én is iszok(egyetemista vagyok, és hetente/2 hetente egyszer iszok a barátaimmal) Szóval ha rájössz a megoldásra szólj
2013. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholista vagy saját maga teszi le a piát, vagy sosem fogja. Nem tudsz neki segíteni, mert ő az aggályaidat beleszólásnak veszi és támadásként értelmezi(jogom van a munka után egy kis italhoz, csak annyit iszom amennyi jólesik). Ultimátumot nem érdemes adni neki, mert ilyenkor látszatra megváltoznak pár hétre, aztán folytatják ahol abbahagyták. Én összepakolnék és elköltöznék pár hétre, miután közöltem vele, hogy pár hét múlva visszanézek rá, és addigra nem tisztult ki és nincs gyökeres változás, akkor végleg elhagyom. Ha nem változik, akkor a piát szerette jobban. Ha változik, akkor van még remény.

És be ne dőlj a moderációnak: az alkoholista nem tud mértékkel inni, hiába ígérgeti. Helyette minden eszközzel át fog verni, pincében-padláson fogja rejtegetni a piát, és rájár amikor nem látod. Azt hiszed hogy 1-2 sört iszik csak, közben már vagy hatot.

2013. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a cigiy meg sem emlitem mar..persze hetvegen arra jovok haza melobol h meg nem evett semmit de a 3doboz sor mar lement..aztan egyszer csak este 10 es akkor eszik vmit..most komolyan elgondolkoztam rajta h hozzamenjeke..apum is igyanezt csinalta..nem akarok arra hazajonno h esetleg majd fetreng vagy tantorog..eleg volt 18evig azt lesni..
2013. ápr. 27. 21:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem eszik éjjelig, hogy jobban megüsse a pia. Mivel már kialakult benne a tolerancia, ezt egyre nehezebb elérnie. Az alkesznál az az egyik árulkodó jel, amikor kategorikusan elutasítja az ételt, hiszen egy kiadós ebéd után kétszer annyi alkohollal éri el ugyanazt a hatást, vagy esetleg elalszik.
2013. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alkoholizmusnak számít, pláne ha huzamosabb ideig csinálja...

Idővel majd több és több kell a "kívánt hatás eléréséhez"...

Persze, természetesen mindig megvan az indok...

"Dolgoztam érte, nekem ez jár", "lelkiismeretesen dolgozom, húzom az igát", "most szomorú vagyok mert rossz dolog történt", "most vidám vagyok úgyhogy elő a palackot".

2013. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

második vagyok, ultimátumot én sosem adtam,mert megmondta,hogy az előző barátnője is megtiltotta a cigizést,vagy különben elhagyja ,és titkolta egy évig...

én mindig mikor szóba hozom ezeket ,kihangsúlyozom hogy az egészségéért aggódom.És nem fér a fejembe, hogy egy egyébként tanult, jóeszű ember miért nem érett ennyire hogy ezt belássa..

2013. ápr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és mi nem élünk együtt, ugyhogy nekem nehezebb a helyzetem....A helyedben a következőt csinálnám: fogald le valamivel,hogy ne az ivás jelentse az élvezetet. Hétvégén programok,közös kirándulás,közös főzés stb..este ha felveszel egy szexi fehérneműt,és az orra előtt elflangálsz és nem teszi le rögtön a sört és veti rád magát,na akkor hagyd el.....valami hobbija ha lenne az is jó figyelem elvonó:) A haverokkal való iszogatást nemszabad megtiltani, de ezekkel talán lehet csökkenteni fokozatosan...
2013. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Előzőhöz kapcsolódva:

érdemes kimenni a természetbe kirándulni mert ott nincs lépten-nyomon kocsma...

2013. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki ismeri az alkoholistát, az pontosan tudja, hogy arra nem lehet hatni. Csak ideiglenesen kötik le az egyéb dolgok, és nagy részük önerejéből is állandóan le akar szokni... és kudarcot is vall. Miért? Mert a józanságukat a tökéletességhez kötik: jól megy a munka, jól megy a párkapcsolat, jól alakul minden. Egy kis porszem a gépezetben és már nyúl is az üveghez. Márpedig gondjai mindenkinek vannak. Ha pedig a toleranciát eléri, akkor onnantól nincs visszaút(cáfoljon valaki valódi ellenpéldával).
2013. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!