Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasmenés ellen tippek-trükkök?

Hasmenés ellen tippek-trükkök?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, ma reggel elkapott valami hasmenéses nyavaja, nagyon fáj a pocim, erős hasmenésem van, már 3x voltam wc-n, ráadásul a baba is nagyon sokat rugdos, és a kettő elég kellemetlen együtt.Nem merek sehova elindulni, pl.gyógyszertár,doki...egyedül vagyok itthon. valami házi módszer??
2013. máj. 3. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Főtt rizs, párolt sárgarépa, alma. Ezek általában bejöttek a kisfiamnak, próbáld meg, hátha neked is jó.
2013. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Diéta, sok folyadék. Főtt krumpli, párolt rizs, háztartási keksz, tej, tejtermékek tiltó listán ilyenkor, azt ne fogyassz és igyál sok folyadékot, hogy elkerüld a kiszáradást.

És probiotikum még nagyon jó lenne, ha be tudnál szerezni.

2013. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszolóval teljesen egyetértek.

És csak a félreértés elkerülése végett javítok bele a válaszába: szóval a tej és tejtermékek ilyenkor tiltólistásak. Ami ezek előtt szerepelt a mondatban (főtt krumpli, háztartási keksz, stb.), azok pedig ajánlottak.

2013. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, én is így gondoltam, köszi 3-as a javítást, valóban félreérthető is lehet!:)
2013. máj. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2013. máj. 3. 11:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Én viszont titeket javítanálak. A tej valóban tiltólistás, de a kefir és a joghurt kifejezetten jó hatással van a bélflóra rendben tartására és helyreállítására. Ezeket lehet, sőt ajánlott is fogyasztani.
2013. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont téged javítanálak ki utolsó!

Ugyanis egy olyan hasmenést a tejtermék is fokoz és magában a kefirben és a joghurtban egy hasmenés esetére olyan kevés élőflóra van, hogy az magában nem fogja helyretenni a sérült bélflórát és ezért ajánlják kifejezetten a probiotikumokat, mert azokban van akkora számú jótékony baktérium, ami helyreteszi ilyenkor a sérült bélflórát, míg az élőflórás tejtermékekben ezekhez képest csak csekély mértékben van.

Az élőflórás tejtermékek nagyon jók a bélflóra fenntartásához, de a helyrerakásához nem elég. Éppen ezért hasmenés esetén azt sem ajánlott fogyasztani, mert az előnyös tulajdonságai nem tudnak úgy hasznosulni, mint ilyenkor kellene és még fokozzák a hasmenést.

2013. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor most elárulom neked, hogy nagyon kevés olyan probiotikum van, amely maradéktalanul eléri a fertőzéssel érintett bélszakaszt. A természetes emésztési folyamat során viszont igen, ezért a természetes táplálékkal bevitt baktériumok, hiába van kevesebb bennük, jobban hasznosulnak, mint a mesterséges szerek.
2013. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!