Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Katéteres szívműtétnél mi...

Katéteres szívműtétnél mi alapján döntik ezt el?

Figyelt kérdés
A ritmuszavaromat fogjak megszüntetni és azt hallottam, hogy van akinek combartérián keresztül csinálják, meg olyan is, hogy karon keresztül. A karon hol? Csukló, fentebb vagy ott fent a vállnál? És mi alapján döntik el? 16/L
2013. máj. 6. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Először a csuklón próbálkoznak (arteria radialis). Ha ezt nem sikerül megszúrni, akkor próbálkoznak a combartérián keresztül (arteria femoralis). A szívkatéterezés inkább beavatkozás, mint műtét. Érzéstelenítőt fogsz kapni hozzá, utána nyomókötést helyeznek a beavatkozás helyére. (Karon keresztül ritkábban csinálják, itt az arteria brachialis ami szúrható e célra (könyökhajlati artéria).
2013. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Mivel nagyon fiatal vagy és nem hiszem, hogy meszesek lennének az ereid, szerintem meg tudják csinálni a csuklódnál lévő artérián keresztül.

Milyen ritmuszavarod van, ha megkérdezhetem?

2013. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta az orvos, hogy 18 éven aluliakat altatnak. Hát olyan, hogy időnként nagyon gyorsan dobog a szívem, de már lassan 5 hónapja nem volt semmi.

Azt hallottam, hogy akinek karon keresztül csinálják, annak véraláfutásos lesz a keze vagy valamilyen más színű, nem tudom pontosan. Ez igaz? Vagy nem tudod, ez mindig így van? Nem zavarna, csak kérdezem. És még annyi, hogy utána nem fog fájni a helye?

2013. máj. 6. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy rövid narkózisban csinálják (rövid altatásban). Akkor keletkezik véraláfutás, ha túl hamar eltávolítják a nyomókötést. Nem minden esetben keletkezik.
2013. máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A helye kb. annyira fog fájni, mint mikor vérvétel miatt megszúrnak.
2013. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. máj. 6. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :) Egyébként ezeket a kérdéseket az orvosodnak is bátran felteheted beavatkozás előtt. Mindenre kell, hogy válaszoljon.
2013. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, akkor is meg akartam kérdezni amikor eldöntötte, hogy mi legyen, csak annyit beszélt,hogy elfelejtettem mindent megkérdezni, és azért kérdezem, mert szeretném tudni előre, hogy nagyjából hogy néz ki egy ilyen :)
2013. máj. 6. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes még otthon végiggondolnod és felírnod egy papírra a kérdéseid. Így nem fogod elfelejteni :)
2013. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!