Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menyi idő kell hogy kiderüljön...

Menyi idő kell hogy kiderüljön hogy van e belsővérzésem? Nemrég frontálisan ütköztünk egy fával ( (fékezés nélkül) nem én vezettem). Nem engetem hogy elvigyenek a mentők. Azt reméltem hogy így gyorsabban elátják a sofőrt. (őt azóta már műtöték is. )

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 06:36
 1/7 anonim válasza:
Mi az a nemrég?! Élsz még egyáltalán? Saját labadon kellett volna azonnal orvoshoz menned, ha nem akartál a mentővel menni. A mentőorvos nem vizsgált meg?
2009. szept. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el amit írsz ,ott rendőrnek is kellett lenni,mentős meg nem teheti meg hogy ott hagy!!!
2009. szept. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek: téved, a mentősnek ott kell hagynia, ha a sérült nem igényli az ellátást, ill. nem ön- vagy közveszélyes. Ilyenkor saját felelősségére nem szállítják kórházba az illetőt. És mivel a kérdező nem volt akut életveszélyben, így megtehették. Ha ettől a sérültnek komolyabb baja lesz, senki nem vonható felelősségre.


Kérdezőnek: attól függ, hogy melyik szerved vérzik. Én a helyedben bemennék a sürgősségire, amíg még tudok. Alattomos belső vérzés napokig is lehet tünetmentes. De mire tünetet okoz általában már nagyon súlyos, akut életveszélyes helyzet lehet belőle.

A belső vérzés az ún. acut hasi katasztrófák közé tartozik, ezek nagyon súlyos kórképek és ellátásuk nem tűr halasztást, mert bele lehet halni. De nem ijesztgetni akarlak, csak jó nagy butaságot csináltál. Attól, hogy te nem engedted, hogy elvigyenek a mentők, még nem kap gyorsabb, vagy jobb ellátást a sofőr, honnan szedted ezt? De nem csak a belső vérzés fenyeget ilyenkor, be kéne feküdnöd megfigyelésre. Gondolom, azért itt-ott fáj neked nem? Nem éri meg az idegeskedést, hogy vajon lesz-e velem valami? Indulj a kórházba!

(eü-s)

2009. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A "sofőröm" jogra jár. Ha miatta bajom esik kirugják az egyetemről. Mivel az ő hibájából történt a baleset.

A testvérem vezetett miatam nem rughatják ki!

Amúgy a hejszinelő rendőrnő jó ismerősöm.


Két napja volt. De eddig csak hányingerem volt, meg dúrva fejfályásom.

2009. szept. 30. 22:19
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem semmi komoj baj nincs.kicsit kába vagyok de ennyi.

Azért elmegyek az orvosomhoz.


Köszönöm.


(20 L)

2009. szept. 30. 23:11
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Be kellett menem a korházba. De nem volt belsővérzésem.

csak zúzódások és agyrászkódás.

Köszönöm a tanácsot.

2009. okt. 21. 03:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem is tartottak bent?
2012. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!